MSI GTX780 Lightning vs ASUS GTX780 DC2OC vs ROG POSEIDON

Performans/kartın uzun ömürlü oluşu-soğuk çalışması/servis hizmeti açısın en iyi kart

• MSI GTX780 Lightning

Oy: 10 47,6%
  • Asus GTX780 DC2 OC modeli

Oy: 11 52,4%

• Oy verenlerin toplamı
    21

Battlescream

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Ekran kartı seçimine yönelik bu üç kart arasında kaldım ve sistemime acil karar verip almam gerekiyor.
Normalde ASUS'un kalitesine ve performansına güvenerek tercihimi Asus'tan yana kullanmak istiyorum. Ancak Lightning'i de çok fazla övmüşler. Diğer yandan kartların Memory açısından da Asus'un stabil olmasından söz ediyorlar (MSI'ın kartlarında Elpia VRAM kullanılması vs.) Benim için bu kartların performanslarını ve en önemlisi yük altındaki sıcaklık değerlerini karşılaştırabilir misiniz?

İkinci sorum ise Asus'un modeli ile OC modeli arasında su soğutma desteği hariç bir avantaj var mı? Yani ikisini de aynı Clock hızına getirdiğimizde aynı performansı alabilir miyiz?
Son sorum firmaların servis desteği ve müşteri memnuniyeti ile ilgili. İlk defa hayatımda pahalı bir kart satın alacağım. Bir sorunla karşılaşma ihtimaline karşı Asus ya da MSI servislerinden birinin diğerine bariz üstünlüğü ya da kötülüğü söz konusu mu?
Yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 780 DCU II oldukça iyi bir karttır. MSI Lıghtnıng O.C. tutkunları için özel yapılmış kartlardır. Yani MSI Lightning almanız gereksiz. ASUS ROG Poseidon modelini normalinden ayıran özellik sıvı soğutma desteğine sahip olması ve normal karttan 1-2 FPS fazla vermesidir. Yani GTX 780 DCU II oldukça yeterlidir. Diğerlerini alıp paranızı israf etmeyin. :)

DirectCU 2 ve Lightning arasında ne kadar FPS fark alırım? Açıkçası kartı 4-5 yıl kullanmayı düşündüğüm için mümkün olan en performanslı ve dayanıklı kartı almayı istiyorum. Lightning verdiği performans 200 TL değmez mi? Soğutma sistemi ve PCB malzemesi olarak hangi kart daha önde olur?

GTX 780 Lightning aşırı derecede pahalı bir kart. Arada 2-3 FPS ancak fark olur. Dediğim gibi Ligthning serisi OverClock için özel olarak tasarlanmıştır. DCU II de Lightning de gayet serin ve sessizdir. Ancak benim size önerim GTX 780 yerine PowerColor R9 290X PCS+ almanız yönünde. R9 290X, GTX 780'den daha iyidir. :)

Lightning serisinin OC için özel dizayn olduğunu söyledin açıkçası OC yapmak istiyorum. Ama sistemim tamamen oyun amaçlı olduğu için tek derdim FPS. Ama dediğim gibi 4-5 sene sonraki oyunları da ultrada olmasa da 40+ fpsde oynamak istiyorum. Bu yüzden OC'a çok ihtiyacım olacağını düşünüyorum, yanılıyorsam da düzeltebilirsiniz. ucuzluğundan ziyade performans ve dayanıklılık önemli. Ama ASUS'un da OC yapma kabiliyeti mevcut, bahsettiğin gibi 3-4 FPS fark olacaksa Asus alacağım.

AMD tabanlı kartları maalesef hiç bilmiyorum, üstelik eskiden ATI'den ağzı çok yanan bir insan olduğum için almaya da korkuyorum kardeş. Daha ucuz bir alternatif de değil sanırsam fiyat olarak.

Eski efsaneleri unutun. R9 290X 780 ile değil, 780 Ti ile karşılaştırılan bir ekran kartı. Gayet de kaliteli bir kart. Kullanan birçok insan var. Konu açarak R9 290X ve geçmişteki efsaneler hakkında bilgi edinebilirsiniz. ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı