MSI GV72 7RD-882xtr laptopa uyumlu RAM önerisi

Bütçe
0-5000

Art3oN

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, "MSI GV72 7RD-882xtr" model bir laptop kullanıcısıyım. Laptopın anlık 1TB Samsung 980 Pro M.2 SSD Ve 1TB hard diski mevcuttur. Kullanmış olduğum cihazın laptop olması durumundan dolayı performansını daha da arttırmak adına yapabileceğim pek bir değişiklik yok bu durumun farkındayım lakin mevcut olan 16 GB (8x2) olan RAM'i 32 GB'a yükseltmem durumunda bana ne gibi artıları olabilir?
Dip not: Cihazımı genellikle 7/24 kodlama ve arka planda bazı oyunları çalıştırarak kullanmaktayım.

KOMPLE AÇIK.jpeg

cpu.PNG

graphics.PNG

mainbord.PNG

memory.PNG

spd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem dahada rahatlar fakat FPS'e pek bir katkısı olmaz. Dediğiniz kullanımda 32 GB iyi gider aslında fakat bu donanım içinde 32 bana fazla geliyor.

Sistem daha da rahatlar fakat FPS'e pek bir katkısı olmaz. Dediğiniz kullanımda 32 GB iyi gider aslında fakat bu donanım içinde 32 bana fazla geliyor.

Benim düşünceme göre bir nevi geleceğe yatırım yapmak gibi de diyebiliriz aslında. İleriki zamanlar da 2-3 sene içerisinde bir kasa toplamayı düşünüyordum. Düşünceme göre de Kasa edindiğim zaman yeni almış olduğum:
-1TB Samsung 980 Pro M.2 SSD'imi ve.
-32 GB RAM'imi Kasa toplarken oraya aktaracaktım.
Peki rahatlatmaktan kastınız ne gibi durumlarda faydalı olabilir?
Açıkçası benim bilgime göre birden çok uygulamalar, programlar açıkken sistemin daha az zorlanmasına kasmamasına yardımcı olur diye düşünüyorum bunun dışında neleri etkileyebilir eklemek istediğiniz başka örnekler var mı ?

Benim düşünceme göre bir nevi geleceğe yatırım yapmak gibi de diyebiliriz aslında. İleriki zamanlar da 2-3 sene içerisinde bir kasa toplamayı düşünüyordum. Düşünceme göre de Kasa edindiğim zaman yeni almış olduğum:
-1TB Samsung 980 Pro M.2 SSD'imi ve.
-32 GB RAM'imi Kasa toplarken oraya aktaracaktım.
Peki rahatlatmaktan kastınız ne gibi durumlarda faydalı olabilir?
Açıkçası benim bilgime göre birden çok uygulamalar, programlar açıkken sistemin daha az zorlanmasına kasmamasına yardımcı olur diye düşünüyorum bunun dışında neleri etkileyebilir eklemek istediğiniz başka örnekler var mı?

Laptop RAM'leri SO-DIMM olduğu için maalesef kasaya aktaramazsınız, SSD kısmı doğru ama. Onun dışında da faydası dediğiniz gibi olur.

Hayır, DDR4 slota DDR5 RAM takamazsınız.

Anladım açıkçası bu bilgi benim için altın değerindeydi çok teşekkür ederim. Software konusunda açıkçası bilgim mevcut fakat iş konusu Hardware olunca ince detaylarını henüz bilmiyorum. Yanlış bilmiyorsam benim laptopımın RAM'leri 16 GB (8x2) ve 1200 MHz sanırım?

Hayır hocam, 2400 MHz RAM'ler. 1200'ü 2 ile çarpmanız gerekiyor sebebide DDR'dan geliyor: "Dual data Memory" evet 8x2.
- https://www.hepsiburada.com/corsair...-siyah-notebook-sodimm-bellek-pm-HB00001998NN

- https://www.hepsiburada.com/crucial...z-sodimm-notebook-ram-bellek-pm-HBC00002VFQ3Q

Peki mevcut RAM'lerimin yerine bahsetmiş olduğum linkteki ürünlerden herhangi birini tercih edebilir miyim yada başka bir öneriniz var mı ? Birde anladığım kadarıyla bu linklediğim RAM'lerde herhangi bir şekilde bilgisayara takılması mümkün olmayanlardan açıkçası onları bende SSD'ler gibi farketmiyor sanıyordum taa ki siz uyarana kadar..

- https://www.hepsiburada.com/corsair...-siyah-notebook-sodimm-bellek-pm-HB00001998NN

- https://www.hepsiburada.com/crucial...z-sodimm-notebook-ram-bellek-pm-HBC00002VFQ3Q

Peki mevcut RAM'lerimin yerine bahsetmiş olduğum linkteki ürünlerden herhangi birini tercih edebilir miyim ya da başka bir öneriniz var mı? Bir de anladığım kadarıyla bu linklediğim RAM'lerde herhangi bir şekilde bilgisayara takılması mümkün olmayanlardan açıkçası onları bende SSD'ler gibi fark etmiyor sanıyordum ta ki siz uyarana kadar.

Msın sitesinde belirtilene göre model maksimum 32 GB destekliyor, yani bu da mümkün olmayacaktır.
Maksimum 32'ye çıkartabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı