MSI Katana B12VGK-087XTR 38.399 TL'ye alınır mı?

Bütçe
40000

kaya4136

Centipat
Daha fazla  
Uzun zamandır laptop almayı düşünüyordum. Bugün anlık olarak fiyat düşünce linkteki ürünü satın aldım. Araştırdığım kadarıyla soğutma problemi mevcutmuş. Ayrıca ürünün olumlu birçok yorumu gibi olumsuz bayağı yorum da mevcut.

38.399 TL'ye satın aldım.

Sizce sipariş iptal etmeli miyim, ürün bu fiyatına değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır laptop almayı düşünüyordum. Bugün anlık olarak fiyat düşünce linkteki ürünü satın aldım. Araştırdığım kadarıyla soğutma problemi mevcutmuş. Ayrıca ürünün olumlu birçok yorumu gibi olumsuz bayağı yorum da mevcut.

38.399 TL'ye satın aldım.

Sizce sipariş iptal etmeli miyim, ürün bu fiyatına değer mi?

Öncelikle hayırlı olsun. Ekteki ekran görüntüsünde muadil(17'3 farkı ve bir modelde işlemci) göreceğiniz üzere alan herkes memnun kalmış. Ofiyata alınabilir en iyi bilgisayarı aldınız. Katana 3060 11800H 16 RAM 512 SSD kullandım. Performanstan yana hiç şikayetim olmadı. Ülkemizdeki kullanıcılarının söylediğinin aksine özellikle soğutması çok iyi. Yerden yüksekte hava alsın yeterli. Hiç olmadı MSI BIOS çoğu zaman cömert. Oradan voltaj ayarı kolaylıkla yapılıyor(sıcaklık sizin için sorun olursa) eksi yönü muadil modellere nazaran kötü paneli ve kasası var(kasa tamamen plastik ama kaliteli duruyor) fiyat bandına göre harika işlemcisi, 1 TB SSD gen 4(3500-3200) 8*2 Dual RAM ve 105W 4070 gibi bir dev var. 100W üstü 50/60/70 serisinde fark etmiyor zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-13 184257.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-13 184257.png
    208 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran görüntüsü 2024-05-13 184436.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-13 184436.png
    150,1 KB · Görüntüleme: 16
Öncelikle hayırlı olsun. Ekteki ekran görüntüsünde muadil(17'3 farkı ve bir modelde işlemci) göreceğiniz üzere alan herkes memnun kalmış. Ofiyata alınabilir en iyi bilgisayarı aldınız. Katana 3060 11800H 16 RAM 512 SSD kullandım. Performanstan yana hiç şikayetim olmadı. Ülkemizdeki kullanıcılarının söylediğinin aksine özellikle soğutması çok iyi. Yerden yüksekte hava alsın yeterli. Hiç olmadı MSI BIOS çoğu zaman cömert. Oradan voltaj ayarı kolaylıkla yapılıyor(sıcaklık sizin için sorun olursa) eksi yönü muadil modellere nazaran kötü paneli ve kasası var(kasa tamamen plastik ama kaliteli duruyor) fiyat bandına göre harika işlemcisi, 1 TB SSD gen 4(3500-3200) 8*2 Dual RAM ve 105W 4070 gibi bir dev var. 100W üstü 50/60/70 serisinde fark etmiyor zaten.
Detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, içim rahatladı. Marka olarak eskiden beri Lenovo'ya duyduğum güvenden dolayı başka markalara şüpheyle yaklaşıyordum. Rtx 4070'li laptopların fiyatları ortada olunca bu fiyata kaçırmak istemedim. Kargo dağıtımda, birazdan elimde olacak inşallah.

Detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, içim rahatladı. Marka olarak eskiden beri Lenovo'ya duyduğum güvenden dolayı başka markalara şüpheyle yaklaşıyordum. RTX 4070'li laptopların fiyatları ortada olunca bu fiyata kaçırmak istemedim. Kargo dağıtımda, birazdan elimde olacak inşallah.

Öncelikle hayırlı olsun. O modeli dün gece uzun testine baktım kağıt üstünde ve performans olarak gerçekten harika. İşlemci limitli(normal kullanıcı için sorun değil) olduğu halde MSI'in harika BIOS'u sağ olsun sıcaklıkla eğer gerekliyse undervolt vs yapılıyor. İncelemeye göre ben orijinal sıcaklık değerlerini ve soğumasını sevdim. Kaldı ki benim kullandığım model 2021 üretimi. Bu 2023 arada çok gelişme olduğunu düşünüyorum. RGB klavye gibi. Ekstra +1 Total'de 6 ısı borusu gibi. Ama ne yazık ki panel hala aynı. İsterseniz inceleme videosu atabilirim. Neredeyse 3 saat belki biraz daha fazla. İncelemesini yapan adam gerçekten profesyonel ve + - her şeyi anlattı bence. Ve sıcaklık değerlerinde özellikle şaşkın. Çünkü limitli olduğu halde işlemci frekans fena değil, ortalama 45W sıcaklık harika. Limiti esnettiği zaman frekans ve W dolayısıyla puanlar ve doğru orantılı sıcaklık artıyor. Ben sizi memnun edeceğini düşünüyorum. Keşke 17'3 olsaydı tadından yenmezdi. Ama şu halde bu para gerçekten şaka gibi. Alınabilir en iyi model. Daha önce söylediğim gibi Rus kullanıcılar gayet memnun. Çoğu kişi hala deneyimini paylaşıyor. Benzer fiyat + - Acer, ASUS, Lenovo dahi fazla kullanılmıyor. Deyim yerindeyse bu ülkenin geçen yıl bence F/P ürünü. Sizin ürünle tek farkı panel 17'3.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün kutu açılımı dahil incelemesi. Biraz uzun bazen reklam ama genelde çok bilgilendirici video.

Detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, içim rahatladı. Marka olarak eskiden beri Lenovo'ya duyduğum güvenden dolayı başka markalara şüpheyle yaklaşıyordum. RTX 4070'li laptopların fiyatları ortada olunca bu fiyata kaçırmak istemedim. Kargo dağıtımda, birazdan elimde olacak inşallah.

Şunu ayrıca belirtmek istiyorum. Tamamen şahsi görşüm. Eğer Legion serisi Lenovo kullandıysanız kalite ve soğutma anlamında rakibi katana değil. Ama bu fiyata bence kesinlikle üzmez. Şahsen Legion serisi iyi bir sword/Crosshair(Ülekmizde yok ya da çok fahiş fiyat), kısmen Vector, çok nadir Raider kalitesine denk. Katana giriş hatta orta segment bence F/P ürünü. Panelden ve bataryadan kırpılmış olmasına rağmen. Ürün hakkında olumlu - olumsuz geri dönüşünüzü mutlaka bekliyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun. O modeli dün gece uzun testine baktım kağıt üstünde ve performans olarak gerçekten harika. İşlemci limitli(normal kullanıcı için sorun değil) olduğu halde MSI'in harika BIOS'u sağ olsun sıcaklıkla eğer gerekliyse undervolt vs yapılıyor. İncelemeye göre ben orijinal sıcaklık değerlerini ve soğumasını sevdim. Kaldı ki benim kullandığım model 2021 üretimi. Bu 2023 arada çok gelişme olduğunu düşünüyorum. RGB klavye gibi. Ekstra +1 Total'de 6 ısı borusu gibi. Ama ne yazık ki panel hala aynı. İsterseniz inceleme videosu atabilirim. Neredeyse 3 saat belki biraz daha fazla. İncelemesini yapan adam gerçekten profesyonel ve + - her şeyi anlattı bence. Ve sıcaklık değerlerinde özellikle şaşkın. Çünkü limitli olduğu halde işlemci frekans fena değil, ortalama 45W sıcaklık harika. Limiti esnettiği zaman frekans ve W dolayısıyla puanlar ve doğru orantılı sıcaklık artıyor. Ben sizi memnun edeceğini düşünüyorum. Keşke 17'3 olsaydı tadından yenmezdi. Ama şu halde bu para gerçekten şaka gibi. Alınabilir en iyi model. Daha önce söylediğim gibi Rus kullanıcılar gayet memnun. Çoğu kişi hala deneyimini paylaşıyor. Benzer fiyat + - Acer, ASUS, Lenovo dahi fazla kullanılmıyor. Deyim yerindeyse bu ülkenin geçen yıl bence F/P ürünü. Sizin ürünle tek farkı panel 17'3.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün kutu açılımı dahil incelemesi. Biraz uzun bazen reklam ama genelde çok bilgilendirici video.

Şunu ayrıca belirtmek istiyorum. Tamamen şahsi görşüm. Eğer Legion serisi Lenovo kullandıysanız kalite ve soğutma anlamında rakibi katana değil. Ama bu fiyata bence kesinlikle üzmez. Şahsen Legion serisi iyi bir sword/Crosshair(Ülekmizde yok ya da çok fahiş fiyat), kısmen Vector, çok nadir Raider kalitesine denk. Katana giriş hatta orta segment bence F/P ürünü. Panelden ve bataryadan kırpılmış olmasına rağmen. Ürün hakkında olumlu - olumsuz geri dönüşünüzü mutlaka bekliyorum.
Tekrardan yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ürünü teslim aldım. Henüz kurulum yapmadım. Genel olarak anladığım kadarıyla ekran panel kalitesi haricinde üzmeyecek bir cihaz gibi duruyor. Tam performans alabilmek için çoğu zaman şarj takılı kullanacağım. Açıkcası oyun bilgisayarı olarak ilk deneyimim olacak. Daha önce Lenovo Legion serisini kullanmadım, fakat kalitesini biliyorum ve çok istediğim cihazdı. Fakat sizin de dediğiniz gibi ülkemizde fiyatları birçok kesim için pahalı. Bilgisayarı kurduktan sonra ağır oyunlarda deneme yapıp performansı hakkında yorumlarımı sizlerle de paylaşacağım. Her şey için teşekkür ederim, çok daha iyilerini kullanmamız dileğiyle...

Tekrardan yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ürünü teslim aldım. Henüz kurulum yapmadım. Genel olarak anladığım kadarıyla ekran panel kalitesi haricinde üzmeyecek bir cihaz gibi duruyor. Tam performans alabilmek için çoğu zaman şarj takılı kullanacağım. Açıkçası oyun bilgisayarı olarak ilk deneyimim olacak. Daha önce Lenovo Legion serisini kullanmadım, fakat kalitesini biliyorum ve çok istediğim cihazdı. Fakat sizin de dediğiniz gibi ülkemizde fiyatları birçok kesim için pahalı. Bilgisayarı kurduktan sonra ağır oyunlarda deneme yapıp performansı hakkında yorumlarımı sizlerle de paylaşacağım. Her şey için teşekkür ederim, çok daha iyilerini kullanmamız dileğiyle...

Çok mutlu oldum. Bu harika. Umarım size uzun yıllar hizmet eder. Panel renk doğruluğu için sıkıntı başka eksiği yok. Belki biraz parlaklık seviyesi. Diğer modeller bile 250-300 nit arası bu fiyat bandında. Kaldı ki doğru hatırlıyorsam ekranı mat. Kesinlikle geri dönüşünüzü bekliyorum. Özellikle oyun testleri ve ekstrem yüklerde ki termal performans. Temelde ve teoride 45W zaten minimum 2800-3000 MHz çalışıyor. Oyunlar için zaten yeterli. Turbo'ya gerek kalmadan PC serin şekilde çalışacaktır. Kullanıcılar bu yönde yorumlarda bulunmuş. Tekrar güle güle kullanın.

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın. Sırf 4070 ekran kartı için bile alınacak bir modeldir. İade etmemize gerek yok.
RTX 4070 Ekran Kartı olmasından dolayı bu fiyata direkt sipariş etmiştim. Daha sonrasında da yukarıdaki yardımcı olan arkadaş içimi rahatlattı. Sizin de yorumunuz için teşekkür ederim, daha iyilerini kullanmamız dileğiyle...

Yeni konular

Geri
Yukarı