MSI laptop ekran kartı belleği artırmak mümkün mü?

EchoByte

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i5 12500H
RTX 3050 Ti
8 GB 3200 Mhz DDR4 RAM
500 GB M.2 SSD
Merhaba, oyuncu dizüstü bilgisayarı almayı düşünüyorum. Duyduğuma göre MSI dizüstü bilgisayarlarının belleğini yükseltme imkanına sahibiz. Bende 6 GB ekran kartı belleği olan bir bilgisayar görmüştüm. MSI yetkili servise götürüp bunu yükseltme imkanımız var mı?

Ben internette yazılım atarak yapma yöntemleri gördüm. Bir de 6 GB VRAM yeter mi?

GPU'ya bağlı, şu anlık 1080p için idare eder. VRAM donanımsal bir şey, yazılım atarak neyi yükseltiyor?

GPU'ya bağlı, şu anlık 1080p için idare eder. VRAM donanımsal bir şey, yazılım atarak neyi yükseltiyor?

O anlamda demedim. 2K ekranlı bir laptop. Ekran kartı ise 4050. hani lehimleme ile boş slotlara VRAM ekliyorlar. Daha sonra ekran kartı içinde ki BIOS'u değiştirerek sistemin bunu algılamasını sağlıyorlar.

O anlamda demedim. 2K ekranlı bir laptop. Ekran kartı ise 4050. hani lehimleme ile boş slotlara VRAM ekliyorlar. Daha sonra ekran kartı içinde ki BIOS'u değiştirerek sistemin bunu algılamasını sağlıyorlar.

Bu yapılabilse bile ekran kartın çok geçmeden bozulur. Eğer RAM'i VRAM'e çevirmeye gelecek olursak kesinlikle söylemeliyimki VRAM hız ve veri saklama açısından çok farklı bir parça RAM'i tam anlamıyla kullanmak mümkün olmayacaktır.

Bu yapılabilse bile ekran kartın çok geçmeden bozulur. Eğer RAM'i VRAM'e çevirmeye gelecek olursak kesinlikle söylemeliyimki VRAM hız ve veri saklama açısından çok farklı bir parça RAM'i tam anlamıyla kullanmak mümkün olmayacaktır.

İnternette synixin GDDR6 VRAM'leri satılıyor. Fazlada ısrar etmek istemiyorum ama emin olmak istedim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Lehimlemeyi MSI servisi yapmaz, onun için düzgün bir adam bulman lazım, onunda doğru düzgün yapabileceği belli değil, ücreti vs ile gereksiz uğraştan öte olmaz. Masaüstünde bunu yapabilenler vardi fakat laptop Anakartları zaten çok dar, adamlar yer açmak için uğraş veriyor Ekstradan boş yer bulup onu lehimlemesi çok zor.

Lehimlemeyi MSI servisi yapmaz, onun için düzgün bir adam bulman lazım, onunda doğru düzgün yapabileceği belli değil, ücreti vs ile gereksiz uğraştan öte olmaz. Masaüstünde bunu yapabilenler vardi fakat laptop anakartları zaten çok dar, adamlar yer açmak için uğraş veriyor ekstradan boş yer bulup onu lehimlemesi çok zor.

Bu bilgiler için teşekkür ederim. 😀 iyi günler.

Geri
Yukarı