MSI MAG 274UPF vs MSI G274QPF vs MSI G274QPF-QD

melandre

Hectopat
Daha fazla  

Linkte karşılaştırmalarını gönderdiğim 3 monitör arasından fiyatına göre en iyi seçim hangisi?

4080 ekran kartıyla birlikte oyunların yanında 3d görselleştirme, render işlerim için kullanacağım.

Evet üçü arasında fiyat farkları var ancak linktede görebildiğimiz üzere bazı renk özelliklerinde farklar var. Ancak hangisinin fiyatını hak ettiğini ve hangisinin daha çok alınabilir olduğunu merak ediyorum.

4k olmasa da olur diyorsanız kesinlikle 2K QD olan. Benim de radarımda olduğu için inceleme izledim çokça. Quantum dot farkıyla sRGB değeri oldukça yüksek bir cihaz. Render konusunda işinizi güzelleştirebilir. 4K seçeneği olarak amazonda Gigabyte ürünü var, onu da düşünebilirsiniz. 16 bin TL civarı.
Gigabyte M28U-EU 71,1 cm 28 inç SS IPS Monitör 3840x2160 UHD 300cd/m2 HDMI 2.1 x2 DP 1.4 x1, Siyah Amazon.com.tr

Son düzenleme:
4k olmasa da olur diyorsanız kesinlikle 2K QD olan. Benim de radarımda olduğu için inceleme izledim çokça. Quantum dot farkıyla sRGB değeri oldukça yüksek bir cihaz. Render konusunda işinizi güzelleştirebilir. 4K seçeneği olarak amazonda Gigabyte ürünü var, onu da düşünebilirsiniz. 16 bin TL civarı.
Gigabyte M28U-EU 71,1 cm 28 inç SS IPS Monitör 3840x2160 UHD 300cd/m2 HDMI 2.1 x2 DP 1.4 x1, Siyah Amazon.com.tr
Hocam QD monitörde sRGB kapsamı yüksek fakat parlaklık ve Adobe RGB Kapsamı özellikleri diğerlerinde daha yüksek. Siz araştırmışsınız bilirsiniz. Bu 3 özellikten sRGB kapsamı özelliği diğer özelliklere göre renkleri daha doğru mu gösterir? Tasarım ve görselleştirme de işin içinde olduğu için malum renk doğruluğu da benim için çok önemli. Eğer renk doğruluğu için sRGB kapsamı daha iyiyse bahsettiğiniz QD monitöre yöneleceğim

sRGB değeri %153 ve Adobe RGB değeri %93.

4K olanda aynı değerler 129 - 97. Parlaklık 4K olanda daha fazla evet (400/300). Renk doğruluğu konusunu biraz araştırmak iyi olacaktır.

Geri
Yukarı