MSI MAG Z390 Anakartta Bluetooth Özelliği Var mı?

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
İnternette gezerken anakartların Bluetooth özelliği diye bir şey öğrendim. Bütün anakartlarda bu özellik var mı? Benim bildiğim kadarıyla bütün anakartlarda bu özelliğin olması lazım. Ben şu an laptop kullanıyorum masaüstü bilgisayar toplayacaktım şaşırdım. Ayrıca her anakartta Wi-Fi özelliği var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette gezerken anakartların Bluetooth özelliği diye bir şey öğrendim. Bütün anakartlarda bu özellik var mı? Benim bildiğim kadarıyla bütün anakartlarda bu özelliğin olması lazım. Ben şu an laptop kullanıyorum masaüstü bilgisayar toplayacaktım şaşırdım. Ayrıca her anakartta Wi-Fi özelliği var mı?
Iki özellikte her anakartta yok. Ama her iki özellikte sonradan aparatlarla çoğu anakarta eklenebiliyor.

Bluetooth ve Wi-Fi her anakartta maalesef yok. Bahsettiğiniz şeyler, ROG STRIX Z390-E GAMING | Anakart | ASUS Türkiye bunda mevcut :)
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
  • 2x2, supports MU-MIMO
  • Bluetooth V5.0

Çok ilginç ya gerçekten bu masaüstü pc toplamak ne kadar karışık zor bir şey böyle. Bi anakart alalım diyoruz Wi-Fi kullanamıyoruz onun için ayrı bir şey lazım.
Hayır yok.
Anakartlar da Wi-Fi ve Bluethooth yüksek modeller de oluyor genelde. Laptoplar da normal olarak dahili geliyorlar. Adaptörler ile bunu hallede biliyorsun ama genelde şikayetçi olanın sayısı fazla.
Peki bu adaptörleri her bilgisayarı açınca çıkartıp takmak felan filan gerekiyor mu?

Son düzenleme:
Çok ilginç ya gerçekten bu masaüstü pc toplamak ne kadar karışık zor bir şey böyle. Bi anakart alalım diyoruz Wi-Fi kullanamıyoruz onun için ayrı bir şey lazım.

Peki bu adaptörleri her bilgisayarı açınca çıkartıp takmak felan filan gerekiyor mu?
Hayır la ek parça derken anten. :) Bluetooth için bilmiyorum ama Wifi için anten var ucunda USB olan veya TP-Linkin aygıtları var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı