MSI MPG X570 Gaming Edge arıza ışığı yanıyor

Yusuf Mikail

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, MSI MPG X570 Gaming Edge modeli anakart var elimde. Güç verince videodaki durum yaşanmakta. Sorun ne olabilir, çözüm ne önerirsiniz? Gorsellere ekledim, işlemci 5600.

Önce CPU ışığı yanıyordu. BIOS flashback ile yeni sürüm attım, boot ile VGA yandı. Bu sefer daha eski bir sürüm denedim. Güç verince önce CPU yanıyor, sonra hepsi tamamen sönüp sonradan boot ile VGA'yi yakıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20240423-WA0020.jpg
    IMG-20240423-WA0020.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20240423-WA0025.jpg
    IMG-20240423-WA0025.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam CPU arıza ışığı yanıyor ilk fotoda hocam. Farklı bir CPU ile deneyebilirsiniz makine görüntü vermez ise geçici bir GPU ile de denersiniz sonra ise ikisini de aynı anda kullanırsanız ve sorun düzelmez ise bir bilgisayarcıya gidebilirsiniz.

Hocam CPU arıza ışığı yanıyor ilk fotoda hocam. Farklı bir CPU ile deneyebilirsiniz makine görüntü vermez ise geçici bir GPU ile de denersiniz sonra ise ikisini de aynı anda kullanırsanız ve sorun düzelmez ise bir bilgisayarcıya gidebilirsiniz.

Aynen hocam ilk görselde CPU yanıyordu BIOS Update sonrası CPU söndü açıklamada belirttim ama bu sefer diğerleri yanmaya başladı.

Ekran kartının yerine tam olarak oturup oturmadığını kontrol et. RAM'lerini çıkar, uçlarını silgi ile sil ve 1 tanesini CPU'ya uzak slota takıp çalıştır.

Yerine oturuyor sorun yoktur ondan yana RAM'leri çıkarıp denemedim ama DRAM ışığında sorun yoktur diye.

Ekran kartı var mı sistemde? Ve monitöre bağlı mı?

Evet hocam 4060 Ti.

Ekran kartı var mı sistemde? Ve monitöre bağlı mı?

Fanları dönüyor bir de.

Dosya Ekleri

• IMG-20240423-WA0027.jpg
    IMG-20240423-WA0027.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Boot LED işletim sistemi olmadığı için yanıyor, normal.

VGA LED görüntü aktaramadığı zaman da yanar, kablo ekran kartına takılıysa, güç için kullandığınız dönüştürücünün tüm soketleri doluysa, boş soket olmayacak, görüntü kablosunda sıkıntı vardır, yani o sistem normal çalışıyor.

VGA LED görüntü aktaramadığı zaman da yanar, kablo ekran kartına takılıysa, güç için kullandığınız dönüştürücünün tüm soketleri doluysa, boş soket olmayacak, görüntü kablosunda sıkıntı vardır, yani o sistem normal çalışıyor.

Tekrar kontrol edeceğim hocam haberdar ederim.

Hocam insta vermeniz mümkün mü bir video paylaşsam size buradan paylasamadim

Görüntü paylaşın bakayım, Instagram kullanmıyorum.

Güç verdiğim anın videosunu paylaşacaktım. Dediklerinizi yaptım ama görüntü alamadım ekran kartı zaten normal çalışır sistemden söktüm güç kablosuda aynı şekilde.

Güç verdiğim anın videosunu paylaşacaktım. Dediklerinizi yaptım ama görüntü alamadım ekran kartı zaten normal çalışır sistemden söktüm güç kablosuda aynı şekilde.

Boş soket olmayacak dediğiniz yeri anlamadım ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı