MSI Optix MPG27CQ Monitör 144 Hz Olmuyor

Aykutgnc

Hectopat
Yer
bursa
Daha fazla  
Meslek
elktronik
Gigabyte 1080 G1 ekran kartım var. Dün MSI Optix MPG27Cq 144 Hz monitör aldım, ama bir türlü 144 Hz'de kullanamıyorum. 120 Hz'i geçmiyor. DisplayPort ile bağlı yardım ederseniz sevinirim.

Ek Açıklama 2019-11-10 230238.png
Ek Açıklama 2019-11-10 230344.png
Ek Açıklama 2019-11-10 230158.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör'ün üzerindek tuşlar ile ayarlarına bakmanı tavsiye ederim, standartta 120 Hz olarak geliyor olabilir. DP sürümlerinin olduğu tabloyu aşşağıya bırakıyorum, jenerasyonunu öğrenince tablodan yararlanabilirsin.
image.png.e3ca47aeefe13fdb90e1fd83db965f45.png

Son düzenleme:
Nvdia denetim masası altından 144Hz oluyor mu?
Monitör'ün üzerindek tuşlar ile ayarlarına bakmanı tavsiye ederim, standartta 120 Hz olarak geliyor olabilir.

Hayır olamaz, en düşük DP sürümü 1.0 bile 1080p'de 144 Hz destekliyor.Eki Görüntüle 458072
Dikkatini çekerim monitör 2K

Kusura bakmayın MAG271c ile karıştırdım.
merhaba sorununuzu anladım bende rtx 2060 aldım bu sorunu nvidia denetim masasından halletmeniz gerek masaüstünüzde sağ tıklayarak nvidia denetim masasına gidip çözünürlük ayarlarına girin
Ekran Alıntısı(2).PNG

buradan sonra çözünürlük ve hz ayarları var Ultra HD, HD, SD nin çözünürlük ayarları var
Ekran Alıntısı.PNG

oradaki ayarlardan aşağı doğru inerseniz eğer, PC başlıklı kısmı görürsünüz
Ekran Alıntısı(1).PNG

Kusura bakmayın MAG271c ile karıştırdım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı(1).PNG
    Ekran Alıntısı(1).PNG
    2,8 KB · Görüntüleme: 42
merhaba sorununuzu anladım bende rtx 2060 aldım bu sorunu nvidia denetim masasından halletmeniz gerek masaüstünüzde sağ tıklayarak nvidia denetim masasına gidip çözünürlük ayarlarına girinEki Görüntüle 458074
buradan sonra çözünürlük ve hz ayarları var Ultra HD, HD, SD nin çözünürlük ayarları varEki Görüntüle 458077
oradaki ayarlardan aşağı doğru inerseniz eğer, PC başlıklı kısmı görürsünüz Eki Görüntüle 458078
Bunu denedim 120hz den üstünü göremedim.
DP kablosunun sürümü ile alakalı olabilir. Kablo nedir?

Ve ekran kartı sürücüsü üzerinden deneyin.
Kablo Monitörün kendi kablosu içinden çıktı.

Çözünürlük seçme yerinde özel çözünürlük oluşturma olması lazım, oradan deneyebilirsiniz. Bahsettiğim menü Technopat'ın monitör OC rehberine de vardı oraya bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı