MSI P4M900M2 KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

• Konuyu başlatan Emir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 716
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Emir Öztürk

Ziyaretçi
  • İşlemci: İntel Core 2 Duo e4300 1.80 GHz
  • Ram: 2 gb ddr2 kingston
  • Anakart: MSI P4M900M2
  • Ekran Kartı: Ati Radeon x1050
Arkadaşlar bu mavi ekran olayı bilgisayarın anakartı değiştikten birkaç ay sonra olmaya başladı. Bu mavi ekran genelde oyun oynarken veriyor. Genelde minidump dosyalarını istediğiniz için ekledim. Neden olabilir ? @Recep Baltaş @MF @BilgisayarKurdu

Minidump dosyası: Minidump dosyaları

RAM'lerinizi kontrol ettiniz mi ? Bir program vardı. Şimdi adını unuttum. @Recep Baltaş Biliyordur. RAM'leri kontrol etmeye yarıyor.

Ekran kartı ömrünü tamamlamış olabilir. Ekran kartı ve diğer sürücüleri son sürüme güncelleyin. Olmazsa ekran kartını emekliye ayırın. Ayrıca VIA yonga setli anakartlara desteğimizin olmadığını hatırlatmakta fayda var. Sistemi komple değiştirin mümkünse.
Kod:
Technical Information:

*** STOP: 0x1000008e (0xc0000005, 0x831364d3, 0xa004b9dc, 0x00000000)

*** ntkrnlpa.exe - Address 0x831364d3 base at 0x83017000 DateStamp 0x53158c8f

RAM'lerinizi kontrol ettiniz mi ? Bir program vardı. Şimdi adını unuttum. @Recep Baltaş Biliyordur. RAM'leri kontrol etmeye yarıyor.
Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Zaten böyle olacaksa bilgisayarın işi kötü yakında emekliye ayırabilirim komple sistemi. Zaten arasıra siyah ekran olup bilgisayar yanıt vermiyor reset atıyorum. Ekran kartının sürücüsünü silip yine yüklediğimde sorun çözülüyor fakat birkaç gün sonra tekrardan başlıyor. Bu sorun anakarttan olabilir mi çünkü anakart değiştikten birkaç ay sonra olmaya başladı.

Birde ekran kartı alırsam ne alabilirim ? 2. el olmayacak.

• İşlemci: İntel Core 2 Duo e4300 1.80 GHz
  • Ram: 2 gb ddr2 kingston
  • Anakart: MSI P4M900M2

Güncel @Recep Baltaş @MF @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Uğraşmaya, vakit harcamaya değmez. 8 senelik ekran kartın var, mavi ekran vermese mucize olurdu. Sistem komple değişecek.

VIA yonga seti üretimini bıraktı o derece...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı