MSI Pro B650M-A ile Kingston Fury Renegade 6000MHz RAM'ler uyumlu mu?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Bu RAM'lere sahibim. MSI anakarta geçmek istiyorum ama sitesinden kontrol ettiğimde uyumlu RAM'lerde benim model yer almıyor. Bu durumda başka anakart mı almam gerekiyor?

RAM'ler zaten elindeymiş.

Hocam ben şimdi Kingston sitesinden kontrol ettim de Gigabyte B650M DS3H de tam uyumlu gözükmüyor. Fakat oradaki tüm RAM'ler 'Beast' vs. sanırım en kaliteli ürünleri o yüzden mi koymuşlar anlamadım ki?

Destekler merak etmeyin. DDR5 bir anakarta herhangi bir DDR5 RAM takabilirsiniz. Listeye aldırmayın.
Gigabyte B650M DS3H ile kullanıyorum. Görüntü gitme sorunu yaşıyorum uzun zamandır anakart değişeceğim de yine aynı sıkıntı olmasın diye sordum.

Hocam ben şimdi Kingston sitesinden kontrol ettim de Gigabyte B650M DS3H de tam uyumlu gözükmüyor. Fakat oradaki tüm RAM'ler 'Beast' vs. sanırım en kaliteli ürünleri o yüzden mi koymuşlar anlamadım ki?

Gigabyte B650M DS3H ile kullanıyorum. Görüntü gitme sorunu yaşıyorum uzun zamandır anakart değişeceğim de yine aynı sıkıntı olmasın diye sordum.

Görüntü gitme sorununun anakartla alakası olmayabilir. Konu açtınız mı bununla alakalı?

Görüntü gitme sorununun anakartla alakası olmayabilir. Konu açtınız mı bununla alakalı?

Açtım hocam. Anakart ile ilgili, BIOS güncelledim RAM 6000 MHz aldım ve görüntü gitti, eski sürüm döndüm bu sefer de ayar yapınca gidiyor ki voltage vs ellemiyorum. EXPO yokmuş RAM'lerde anlamıyorum öyle almıştım maalesef. XMP1 seçili ondan olabilir mi? İlk aldığımda da gitmişti zor ayarlamıştık. Görüntü anakart reset tuşuna basıyorum, kapa aç yapıyorum birkaç sefer sonra açılıyor. iGPU ayarlayınca gidiyor genelde, denedim. RAM uyumlu değil ondan mı oluyor, BIOS mu hatalı bilmiyorum. Bir süre kullanmıştım 6000 MHz çok eski BIOS sürümünde.

Açtım hocam. Anakart ile ilgili, BIOS güncelledim RAM 6000 MHz aldım ve görüntü gitti, eski sürüm döndüm bu sefer de ayar yapınca gidiyor ki voltage vs ellemiyorum. EXPO yokmuş RAM'lerde anlamıyorum öyle almıştım maalesef. XMP1 seçili ondan olabilir mi? İlk aldığımda da gitmişti zor ayarlamıştık.

Bu konulardan çok anlamıyorum hocam açıkçası ama bu sorunu iyice irdelemeden gidip yeni anakart almayın.

Bu konulardan çok anlamıyorum hocam açıkçası ama bu sorunu iyice irdelemeden gidip yeni anakart almayın.

RAM'lerden mi oluyor, ben de anlamadım ama PC kapatma tuşunu sürekli kullanmak zorunda kalıyorum bir süre sonra diğer parçalara zarar verebilir. O yüzden anakart alacağım, RAM'ler kafamı karıştırdı.

Göremedim sıkışmış araya :p
Anakart alınmaz mı yani :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı