MSI R7 240 overclock

sufyezin

Hectopat
Arkdaşlar merhaba, geçenlerde MSI r7 240 ekran kartı aldım. İntel core duo 2 e7400 2.80 GHz işlemcim, 3 GB RAM2im var. Aldığım gibi ekran kartına overclock yapıp, bellek ve CPU hızını 1000 MHz yaptım ne bir ısınma ne de bir görüntü kayması hiçbir değişiklik olmadı aksine FPS gayet yükseldi. Her yerde okuduğuma göre 5'er 5'er arttırarak yap diyen bile var ben de bir sorun olmadı böyle kalsın mı? Zararı olur mu? Furmark testinden 12 FPS alıyor sıcaklık max 55 oluyor yine görüntü kayması kararma gibi bir şey olmadı onda da.

Birde son olarak internette bu kart 1170 MHz'lere kadar çıkabiliyorken, bellek hızı 1800 yazıyor kartın üzerinde de ancak bende iki değerde 1000 MHz maximumda kalıyor en fazla o kadar çıkarabiliyorum. Dar boğaz falan yazmışlardı o da doğru mudur? Ne yapayım kalsın mı böyle? Neden düşük gösteriyor bende? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı