MSI RX 5700XT Mech OC boşta 50 derece

Şimdilik sorun yok fanlar çalışmadığından öyle ilerde daha fazla ısınırsa undervolt da uygulayabilirsiniz.

Fanları %25 altına düşüremiyorum. Oyun içi ve oyun dışı değerlerin böyle olması çok garibime gitti sadece.
Şimdilik sorun yok fanlar çalışmadığından öyle ilerde daha fazla ısınırsa undervolt da uygulayabilirsiniz.

Undervolt denedim ama mouseta takılmalar vs oluyordu bende geri değerlerine döndürdüm.
Monitörünüz 144 Hz mi? Eğer öyleyse şu an sistemsel bir bug var ve boşta 50 derece olması normal. Yükteki değerler zaten gayet iyi.

Çok önemli bir sorun değil. Kartınıza zarar vermez, endişelenmenize gerek yok. İlla düzeltmek istiyorum derseniz monitörü 143 Hz'e çekmek gibi bir workaround mevcut şu an.

Evet monitör 144 Hertz dediğiniz işlemi nasıl yaparım o değeri bulamadım.
Gaming App veya Dragon App'teki MSI Frozr özelliği aktifse 50 dereceye kadar fanlar çalışmaz. Bu yüzden ekran kartının yüksüz sıcaklığı 40-50 derecelerde olabilir. Bu durum normaldir. İsterseniz Frozr özelliği iptal edersnizi veya Afterburner'da yeni bir fan açılşma grafiği oluşturabilirsiniz.

Fanların çalışmama gibi bir durumu yok yani %0 yapamıyorum sürekli olarak %25-26 arası çalışıyor. (Boşta)
Eğer oyun oynarken ısınma sorunu yaşamıyorsanız sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü boşta fanlar duruyor çalışmıyor.

Malesef fanlar sürekli olarak çalışıyor modelden kaynaklı sanırım. Oyun oynarken en fazla 68 falan oluyor.
Gayet iyi bir problem yok.
Yükte de iyi gözüküyor.

Karttan memnunum zaten boşta ve yükte değer farkının çok olmaması garibime gitti.
Kaliteli bir macun sür düzelir.

İşlemci kadar basit uygulanıyor mu bilgim yok o yüzden kartın içini çok kurcalamak istemiyorum.

Son düzenleme:
Sürücü içinde %25 altına düşmemesi normal. Kapatıp açınca 0 devire düşürüyor sürücü. Afterburner ile fan ayarı yapın. Ayrıca termal macun işine girmeyin, girerseniz çıkamazsınız gerek de yok zaten.

Sürücü içinde %25 altına düşmemesi normal. Kapatıp açınca 0 devire düşürüyor sürücü. Afterburner ile fan ayarı yapın. Ayrıca termal macun işine girmeyin, girerseniz çıkamazsınız gerek de yok zaten.

Ekranı 60Hz yaptım ve sıcaklık birden buralara düştü. 144Hz yaptığımda tekrar eski sıcaklığına geri yükseliyor bu kadar fark ettirdiğini şimdi öğreniyorum.

Dosya Ekleri

• 60hz.png
    60hz.png
    141,2 KB · Görüntüleme: 33
Sonradan eklemişsiniz. Bir kart 50 derecede çalışıyor diye mining kartlardan farksız diyemeyiz, sorun da çözüldü zaten. Aklınızda bulunsun. Çipin çalışma saatiyle sıcaklık farklı şeyler.
Yazdıktan hemen sonra eklemiştim, siz de yazımı yazdıktan 2dk sonra görmüşsünüz zaten :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı