MSI Vector GP68 HXV13H ısınıyor

Xjokerx

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 2 gün önce konuda belirtmiş olduğum ürünü aldım. Üründe driverlar ve Windows sürümleri güncel durumda ancak BIOS ile ilgili herhangi bir Update yapmadim. Bilgisayarım aşırı derecede sesli çalışıyor ve özellikle çok ısınıyor. Bunun sebebinin BIOS Update yapılmaması olabilir mi acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Bu modelde soğutma konusunda sorun çıkarmamasi gereken bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum fan sesi ise ciddi gürültülü desteğiniz için teşekkürler.

İşlemci ve GPU Kaç dereceyi görüyor hocam bunların testini yapıp ekran görüntüsü paylaşırsanız daha iyi olur.

Merhaba, yaklaşık 2 gün önce konuda belirtmiş olduğum ürünü aldım. Üründe driverlar ve Windows sürümleri güncel durumda ancak BIOS ile ilgili herhangi bir Update yapmadim. Bilgisayarım aşırı derecede sesli çalışıyor ve özellikle çok ısınıyor. Bunun sebebinin BIOS Update yapılmaması olabilir mi acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Bu modelde soğutma konusunda sorun çıkarmamasi gereken bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum fan sesi ise ciddi gürültülü desteğiniz için teşekkürler.

Hangi laptopu alırsanız alın fan sesi gelecektir. Burada ısınmadan kastınız nedir? Kaç derece oluyor, onu söylemeniz lazım.

İşlemci ve GPU Kaç dereceyi görüyor hocam bunların testini yapıp ekran görüntüsü paylaşırsanız daha iyi olur.
Bostayken gpu 40 derece cpu 50 60 oyun oynarken cpu max 83 gördü gpu da 60i msi center üzerinden kontrol ediyorum sıcaklık değerlerini alt taba indiğim zaman oyunda cpu da hızla düşüyor aslında fanlar soğutma sistemi isini çok iyi yapiyor ama kasa böyle oyle bir sıcak ki elimi degdiremiyorum

Hangi laptopu alırsanız alın fan sesi gelecektir. Burada ısınmadan kastınız nedir? Kaç derece oluyor, onu söylemeniz lazım.

Kasada belirgin bir sıcaklık oluşuyor elimi degdiremeiyorum bazen ama MSI Center'da sıcaklıklar olması gerektiği gibi görünüyor ve soğutma sistemi isini bayağı iyi yapıyor gibi görünüyor MSI Center bana doğru sonuçları gösterir değil mi sıcaklık konusunda.

Undervolt yapın.
O konuya pek hakim değilim sıkıntıya sokacak bir şey yapmak istemiyorum ama tesekkur ederim fikriniz için

Vallahi markayı kötülemek olmasın ama MSI eski MSI değil kimse kusura bakmasın alacaktım MSI AVM de en kral baba modellerini inceledim ateş gibiydi üst kasa.

Bostayken GPU 40 derece CPU 50 60 oyun oynarken CPU Max 83 gördü GPU da 60i MSI Center üzerinden kontrol ediyorum sıcaklık değerlerini Alt Tab'a indiğim zaman oyunda CPU da hızla düşüyor aslında fanlar soğutma sistemi isini çok iyi yapiyor ama kasa böyle oyle bir sıcak ki elimi degdiremiyorum

Kasada belirgin bir sıcaklık oluşuyor elimi degdiremeiyorum bazen ama MSI Center'da sıcaklıklar olması gerektiği gibi görünüyor ve soğutma sistemi isini bayağı iyi yapıyor gibi görünüyor MSI Center bana doğru sonuçları gösterir değil mi sıcaklık konusunda.

O konuya pek hakim değilim sıkıntıya sokacak bir şey yapmak istemiyorum ama teşekkür ederim fikriniz için

Değerler çok ama çok iyi, ya kafa buluyorsun yada daha önce Gaming laptop kullanmadın.

Adam kasa cok sıcak elimi değdiremiyorum diyor anladın mı? Bende bundan bahsettim zaten.

Değerler çok ama çok iyi, ya kafa buluyorsun yada daha önce Gaming laptop kullanmadın.
Estağfurullah gercekten ben de değerleri görünce şaşırdım ama kasada böyle bir sıcaklık olunca açıkçası korktum zarar vermekten ama msi center uygulaması yanıltmaz diye düşünüyorum sonuçta ve evet aslında gaming bir laptop olarak yeni edindim diyebilirim yanıtın için teşekkür ederim

Vallahi markayı kötülemek olmasın ama MSI eski MSI değil kimse kusura bakmasın alacaktım MSI AVM de en kral baba modellerini inceledim ateş gibiydi üst

Vallahi markayı kötülemek olmasın ama MSI eski MSI değil kimse kusura bakmasın alacaktım MSI AVM de en kral baba modellerini inceledim ateş gibiydi üst kasa.
Egerki bu durum normalse ve söylediğim sicakliklarda çalıştığı sürece bi sorun teşkil etmeyecekse ben bu şekilde kullanmaya alışırım hiç problem değil msi center bu konuda yanıltmaz diye düşünüyorum çünkü fanlar gercekten çok güçlü çalışıyor tekrardan teşekkür ederim bilgilendirmeniz icin

Geri
Yukarı