MSI Vector GP68HX 13VH-055TR alınır mı?

Kerem.1453

Zeptopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim laptopu önerir misiniz nasıldır. Kullananlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat/performans açısından değil de modelin kalitesi açısından değerlendirecek olursak oldukça iyi bir model olduğunu söyleyebilirim.

Raider serisiyle arasında neredeyse fark yok. Kasa, soğutma sistemi vs. tüm önemli parçalar birebir aynı. Bu modellerin seleflerinde 65 Wh pil kullanılırdı, artık bildiğim kadarıyla 90 Wh kullanılıyor.

Ekranı oldukça iyi,
Klavye Steelseries
Ses sistemi güzel, Dynaudio iyi iş çıkartıyor,
Soğutma performansı gayet iyi
Genel performansı yüksek
Malzeme kalitesi gayet iyi

MSI servisi leş, soğutması söylendiği kadar iyi değil 1 ayda 95 dereceleri görmeye başlarsın. Sebebi ise faz değiştiren termal macun kullanmamaları. 5 liralık termal macun sürüp yolluyorlar o kadar para aldıkları cihaza.

Termal pad yerine termal putty kullanıyorlar, ileride bakım yapacağında termal pad kullanamayacaksın o putty malzemesini bulmak zorundasın ve çok zor bulunuyor. Buldun diyelim üzerindekini temizlemek için baya uğraşman gerekiyor. Çok çilekeş bir iş anlayacağın.

Fanları çok sesli çalışıyor, boşta bile traktör gibi baş ağrıtan fan sesi var. İnternette gezinirken bile acı çekmiştim ben GE76’da.

Kalite kontrolleri berbat, ekranımın çerçevesi bombeli gelmişti benim ve üzerine 2-3 tane daha kusuru vardı. Hadi birini anlarım da 2. 3. olması kalite kontrolünün berbat olduğunu gösteriyor. Redditte bolca bu konuda bilgi bulabilirsin.

MSI Center biraz tırt.

MSI servisi leş, soğutması söylendiği kadar iyi değil 1 ayda 95 dereceleri görmeye başlarsın. Sebebi ise faz değiştiren termal macun kullanmamaları. 5 liralık termal macun sürüp yolluyorlar o kadar para aldıkları cihaza.

Termal pad yerine termal putty kullanıyorlar, ileride bakım yapacağında termal pad kullanamayacaksın o putty malzemesini bulmak zorundasın ve çok zor bulunuyor. Buldun diyelim üzerindekini temizlemek için baya uğraşman gerekiyor. Çok çilekeş bir iş anlayacağın.

Fanları çok sesli çalışıyor, boşta bile traktör gibi baş ağrıtan fan sesi var. İnternette gezinirken bile acı çekmiştim ben GE76’da.

Kalite kontrolleri berbat, ekranımın çerçevesi bombeli gelmişti benim ve üzerine 2-3 tane daha kusuru vardı. Hadi birini anlarım da 2. 3. olması kalite kontrolünün berbat olduğunu gösteriyor. Redditte bolca bu konuda bilgi bulabilirsin.

MSI Center biraz tırt.
bunun yerine bu ayarda önerebileceğin asus laptop var mı ?

Asus ROG Strix Scar 17 G733PZ-LL023W Notebook

bu iki laptop var nasıldır sizce ?

Yeni konular

Geri
Yukarı