Elektronik MSI VGA GeForce RTX 4070 Ti Gaming X Trio ve 4070 30.000TL

Sen biraz forumu kullanmayı öğrenerek işle başla bence. Benim profilime tıkla bakalım orada yaşım kaç yazıyor. Daha 32 yaşındasın, ekran kartının sadece chipten ibaret olduğunu sanıyorsun.

İnsanların parasının neye yeteceğini tabii bilemem ama sende kime ders verip kime veremeyeceğini öğrenmelisin. Sen ilköğretimde tebeşir savaşı yaparken ben meslek yüksek okulunda, devre analizi dersinde proje sunuyordum. Sabaha kadar bana ne anlatacaksın merak ettim açıkçası?

Eki Görüntüle 2022663
Sen daha elektronik devrelerde veya cihazlarda en büyük sorunun sıcaklık olduğunu bilmiyorsun. Sana bir bilgi vereyim. 70 dereceden sonra işlemcideki milyarlarca transistörler hasar görmeye başlar. Zamanla da bilgisayarın performansı düşer. Formatlasan bile ilk aldığın zaman ki gibi hızlı çalışmaz. Sende sanırsın ki güncelleme ile cihazımı yavaşlatıyorlar. Senin bilgin bu kadar çünkü. İnsanlar 2 derece daha soğuk olsun diye önü mesh kasalar tercih ediyorlar. 10 derece daha soğuk çalışsın diye sıvı soğutucular kullanıyorlar. Çünkü cihaz ısındıkça performansı ve ömrü azalır. Ama sayın profesör arkadaş sen zaten bunları biliyorsun değil mi?

Hala daha bana anlatacakların varsa dinlemek isterim. Elektrik elektronik mezunu birisine sabaha kadar bir şeyler öğretebilecek ne biliyorsun acaba?

Eki Görüntüle 2022685

Sen böyle basit sorular sorarken, ben bilgisayar güç kaynağından ayarlanabilir güç kaynağı yapıyordum.

Eki Görüntüle 2022691

Eki Görüntüle 2022693

Eki Görüntüle 2022694

Bu arada foruma yazdığın mesajların %50'si aldığın sistem ve ücretini tekrarlayıp durmuşsun. Tamam güzel sistem almışsın. Ucuza almışsın. En iyi sistem seninkisi. Uzun yıllar kullanırsın umarım.

Ben sana bir abi tavsiyesi ben vereyim. NVIDIA bütün ekran kartlarını yapıyormuş, diğer firmalar sadece OC soğutma ayarlarını yapıyormuş ya. MOSFET'lerini ve kartın devrelerinin boarda dizilimini vsvs NVIDIA mı yapıveriyormuş onu bir araştır istersen?

Şu indirim konusuna gelip, kendi ekran kartını övene kadar 4070 Ti stoku bitti haberin yok. 30dk içinde de 4070 stoku tükendi. Pahalı alınmaz ama stoku bitiyor! Demek ki kimse bu işten alamıyor :). Herkesin sabaha kadar senden akıl alması lazım sanırım.

1 kelime okumadım sana ayıracak 1 dk zamanım yok bu cevabı yazdığımda harcadığım zamana yazık MSI ASUS dışında marka kullananlar fakir aynen.

1 kelime okumadım sana ayıracak 1 dk zamanım yok bu cevabı yazdığımda harcadığım zamana yazık MSI ASUS dışında marka kullananlar fakir aynen.
Okudun da, anlamaya tahsilin yetmedi. Sen zamanını foruma kopyala yapıştır cevaplar yazarak harcamaya devam et :D. Elektronik hakkında bir gram bilgin yok.

Geri
Yukarı