Elektronik MSI VGA GeForce RTX 4070 Ti Gaming X Trio ve 4070 30.000TL

Hocam çok uygun değil. Soğutması dışında pek bir artısı yok diğer modellerden. Ayrıca soğutma sıkıntısı 4070'lerde kronik değil. Alınmaz.

Çok pahalı Colorful 4070'ler 18 19 k bandında satılıyordu.
Gainward 4070 Ti 23 bine vade farksız 6 taksitle aldım.
İyi de bu markalar ile msi aynı değil ki. İkisinin de adı 4070ti diye içleri aynı sanıyorsunuz ama hepsinin iç yapısı farklı. Kullanılan devre elemanları farklı. Asus Rog 4070ti ile Asus tuf 4070tinin iç yapısı bile farklı.

İyi de bu markalar ile msi aynı değil ki. İkisinin de adı 4070ti diye içleri aynı sanıyorsunuz ama hepsinin iç yapısı farklı. Kullanılan devre elemanları farklı. Asus Rog 4070ti ile Asus tuf 4070tinin iç yapısı bile farklı.
tabii ki ayni degil ama 10 db daha sessiz calisip 2-3 fps fazla almak icin ustune 7k vermek ne kadar mantikli ki?

İyi de bu markalar ile MSI aynı değil ki. İkisinin de adı 4070 Ti diye içleri aynı sanıyorsunuz ama hepsinin iç yapısı farklı. Kullanılan devre elemanları farklı. ASUS ROG 4070 Ti ile ASUS TUF 4070 Ti'nin iç yapısı bile farklı.

İç yapısı farklı olunca 4080 petformansımı veriyor? Ekran kartım bütün testlerde Max 66 dereceyi gördü fanlar çalışmıyor denecek kadar sessiz ama ben MSI olsun diye 7-8 bin fazla vereceğim iyiymiş.

İç yapısı farklı olunca 4080 petformansımı veriyor? Ekran kartım bütün testlerde Max 66 dereceyi gördü fanlar çalışmıyor denecek kadar sessiz ama ben MSI olsun diye 7-8 bin fazla vereceğim iyiymiş.
Sen o dandik markalı ekran kartını 66derecede kaç yıl kullanacaksın acaba :D. Fanların ömrünü söylemiyorum bile. Millet Japon kapasitörlü PSUara boşuna para bayılıyor o zaman :D Sen onuda bimden Rampage al kullan. En ucuzu o nasılsa.

Üründe problem oluşursa teknik servis, garanti gibi şeyleri de unutmamak lazım fakat Zotac, Palit, MSI, ASUS, Gigabyte bu markalar arasında bütçeye uygun olanı almak daha mantıklı olacaktır.
+1

Sen o dandik markalı ekran kartını 66derecede kaç yıl kullanacaksın acaba :D. Fanların ömrünü söylemiyorum bile. Millet Japon kapasitörlü psuara boşuna para bayılıyor o zaman :D sen onu da BİM'den Rampage al kullan. En ucuzu o nasılsa.

+1

Dandik marka dediğin Palit markası az araştır cahil kalma dünya MSI ASUS'tan ibaret değil
PSU örneği vermişsin ah benim güzel kardeşim bütün ekran kartlarını NVIDIA yapıyor firmalar sadece soğutma RGB OC gibi detayları ayarlar sen MSI ekran kartı ürettiğinimi sanıyorsun :)

Sen tofaşa binmeye devam et kardeş. Param ASUS'a MSI'a yetmiyor demiyorsun da gelmiş Palit'i araştır diyorsun. :)

Git sen MOSFET araştır. Ekran kartları sadece chipten ibaret değil :D chipleri NVIDIA üretiyormuş. Bak sen :D

Sana sabaha kadar anlatmaktan gocunmam bir şeyler öğrenmen için ama belli ki daha çocuksun sana bir abi tavsiyesi tanımadığın insanların parasının neye yetip yetmiceğini bilemezsin haksız çıktığın bir konuyu farklı bir yere çekip komik duruma düşme.

Sana sabaha kadar anlatmaktan gocunmam bir şeyler öğrenmen için ama belli ki daha çocuksun sana bir abi tavsiyesi tanımadığın insanların parasının neye yetip yetmiceğini bilemezsin haksız çıktığın bir konuyu farklı bir yere çekip komik duruma düşme.
Sen biraz forumu kullanmayı öğrenerek işle başla bence. Benim profilime tıkla bakalım orada yaşım kaç yazıyor.. Daha 32 yaşındasın, ekran kartının sadece chipten ibaret olduğunu sanıyorsun.

İnsanların parasının neye yeteceğini tabi bilemem ama sende kime ders verip kime veremeyeceğini öğrenmelisin. Sen ilköğretimde tebeşir savaşı yaparken ben meslek yüksek okulunda, devre analizi dersinde proje sunuyordum. Sabaha kadar bana ne anlatacaksın merak ettim açıkcası ?

1700418980238.png

Sen daha elektronik devrelerde veya cihazlarda en büyük sorunun sıcaklık olduğunu bilmiyorsun. Sana bir bilgi vereyim. 70 dereceden sonra işlemcideki milyarlarca transistörler hasar görmeye başlar. Zamanla da bilgisayarın performansı düşer. Formatlasan bile ilk aldığın zaman ki gibi hızlı çalışmaz. Sende sanırsın ki güncelleme ile cihazımı yavaşlatıyorlar. Senin bilgin bu kadar çünkü. İnsanlar 2 derece daha soğuk olsun diye önü mesh kasalar tercih ediyorlar. 10 derece daha soğuk çalışsın diye sıvı soğutucular kullanıyorlar. Çünkü cihaz ısındıkça performansı ve ömrü azalır. Ama sayın profesör arkadaş sen zaten bunları biliyorsun değil mi ?

Hala daha bana anlatacakların varsa dinlemek isterim. Elektrik elektronik mezunu birisine sabaha kadar bir şeyler öğretebilecek ne biliyorsun acaba ?

1700419407694.png

Sen böyle basit sorular sorarken, ben bilgisayar güç kaynağından ayarlanabilir güç kaynağı yapıyordum.

1700419488816.png

1700419518851.png

1700419536561.png

Bu arada foruma yazdığın mesajların %50'si aldığın sistem ve ücretini tekrarlayıp durmuşsun. Tamam güzel sistem almışsın. Ucuza almışsın. En iyi sistem seninkisi. Uzun yıllar kullanırsın umarım.

Ben sana bir abi tavsiyesi ben vereyim. Nvidia bütün ekran kartlarını yapıyormuş, diğer firmalar sadece oc soğutma ayarlarını yapıyormuş ya.. Mosfetlerini ve kartın devrelerinin boarda dizilimini vsvs nvidia mı yapıveriyormuş onu bir araştır istersen ?

Şu indirim konusuna gelip, kendi ekran kartını övene kadar 4070ti stoğu bitti haberin yok. 30dk içinde de 4070 stoğu tükendi. Pahalı alınmaz ama stoğu bitiyor!!. Demek ki kimse bu işten alamıyor :). Herkesin sabaha kadar senden akıl alması lazım sanırım.

Geri
Yukarı