Çözüldü MSI Z270 Gaming Carbon EZ DEBUG VGA LED Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sertan D

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi dün gece normal bir şekilde kapattıktan sonra bugün power tuşuna basmam ile görüntü gelmeyip PC 4, 5 saniye çalıştıkdan sonra kapanmaya başladı, anakartın üstündeki EZ debug uyarı ışıklarından VGA olanı PC kapanana kadar yanıyor.
Onboard, RAM'lerinin yerini degistirme, DVI girisi yerine HDMI takma, BIOS pilini çıkarıp takma akla gelecek her yolu denedim, sorunun ısınmadan oldugunu da dusunmuyorum, islemcinin macunu bitmemisti kontrol ettim zaten sıvı soğutucu kullanıyorum, aklıma da başka bir yöntem gelmedi, lutfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tüm kabloları çıkarttım sadece DVI ve POWER kablosunu taktım sorun düzeldi. Teşekkürler.
EZ Debug LED'leri VGA hatası veriyorsa, bunu anlamanın tek yöntemi ekran kartını çıkartıp görüntüyü anakart üzerinden almaktır. Eğer görüntü varsa sorun büyük ihtimal ekran kartı yada slottadır.

Aynı sorun bende mevcut ki yazan çözümü denedim yine devam ediyor başka bir çözüm yolu varmı acaba? NOT: Bilgisayarımı yeni topladım daha bugün 2. gün
Sorunu çözebildinmi acaba hala yasıyorum denedim herseyi

Yeni konular

Geri
Yukarı