MSI Z490 Gaming Plus vs Z590-A Pro

karamela79

Hectopat

Arkadaşlar, birazdan birini sipariş vereceğim. Hangisini almak mantıklı olur? 11700K ile kullanacağım.

Gaming Plus, Pro serisine göre daha iyi VRM yapısına sahip oluyor. Z590 için ise bazı yenilikler mevcut. Z490 da güncel BIOS ile 11.nesil destekliyor. Biraz zor bir karar. Benim fikrim Gaming Plus olurdu.

Gaming Plus tercih ederdim sanırım. 11. nesil ile kullanıldığında PCIe 4.0 desteği de mevcut zaten. Z490 Plus Gaming modeli ile Z490 A Pro modeli aynı VRM yapısına sahipti. Ancak Gaming Plus'ın mosfetler daha iyi. Z590'da muadiline göre ne kadar ilerleme var tam emin değilim fakat genel olarak Gaming Plus serisi daha serin çalışıyor.

MSI Z590-A Pro, canavar gibi bir anakart. MSI hem B550 hem de Z590 tarafında bu A Pro serisi için güzel bir iş çıkarmış durumda. Güncel anakartı bir tık öne koyarım.

Ayrıca:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gaming Plus, Pro serisine göre daha iyi VRM yapısına sahip oluyor. Z590 için ise bazı yenilikler mevcut. Z490 da güncel BIOS ile 11.nesil destekliyor. Biraz zor bir karar. Benim fikrim Gaming Plus olurdu.
Gaming Plus tercih ederdim sanırım. 11. nesil ile kullanıldığında PCI-e 4.0 desteği de mevcut zaten. Z490 Plus Gaming modeli ile Z490-A Pro modeli aynı VRM yapısına sahipti. Ancak Gaming Plus'ın MOSFET'ler daha iyi. Z590'da muadiline göre ne kadar ilerleme var tam emin değilim fakat genel olarak Gaming Plus serisi daha serin çalışıyor.
MSI Z590-A Pro, canavar gibi bir anakart. MSI hem B550 hem de Z590 tarafında bu a Pro serisi için güzel bir iş çıkarmış durumda. Güncel anakartı bir tık öne koyarım.

Ayrıca:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim yorumlarınız için, sanırım Z590-A Pro'yu tercih edeceğim.

Geri
Yukarı