MSI Z77A-GD55 / i5 3570 ML3 kurulumu

Daha fazla  
Merhabalar;

MSI Z77A-GD55 anakart,
intel i5 3570 3.4GHz işlemci
GTX680 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 ekran kartı olan sisteme ML3 kurulumu mümkün müdür? GD65 için bir rehber video izledim fakat GD55 için de aynı şekilde uygulasam olur mu bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

RAM bilgilerini yazmayı unutmuşum ekliyorum.
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Son düzenleme:
Merhabalar; maalesef daha bu gün fırsat buldum denemeye. Vermiş olduğunuz bağlantıdaki Mavericks i indirip USB belleğe yazdım. BIOS da ayarları gerçekleştirdim. USB den boot etti. İlk ekran çıktı ve ilk seçeneği enter tuşuyla aktif ettiğimde gri bir ekran ve gök kuşağı rengindeki bir fare imleci çıktı fakat 20 dakika beklememe rağmen bir hareket olmadı. çeşitli BIOS seçeneklerini değiştirip 8-10 kombinasyondan sonra pes edip yazmaya karar verdim. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı? Yeteri kadar açıklayamadıysam kusura bakmayın. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

@Garo Vram Babayan
Dostum klavye ve farenin usb olduğundan emin ol. Gene olmaz ise -x ile açmayı dene veya Nv, AMD, ATI/Ati, GeForce, AppleIntelHD, AppleIntelSNB ve AppleIntelFramebuffer ile başlayan sürücüleri silip dene. Ayrıca @esenercetin arkadaşın dediğini deneyebilirsin. Birde Niresh 10.9 deneyebilirsiniz. Denerken eğer ivy işlemci iseniz ivy komutuyla veya hashwell iseniz xpmbcfree denen komut var onunla deneyin Nires'i.

Selamlar,

-x komutu ile çalıştırınca kurulum tamamlandı. Fakat Clover ve HW Sensors ı, flash disk e MAC OS de açılacak şekilde atmayı başaramadım. Win32Diskimager kullanıyorum.

Kemal Bey, yukarıda vermiş olduğunuz bağlantıdaki dosyaları PC aracılığıyla indirebiliyorum zira an itibariyle Maverick yüklü bir bilgisayarım var fakat -ilk başta da belirttiğiniz gibi- ethernet çalışmıyor. Dolayısı ile PC aracılığıyla indirdiğim dosyaları Mavericks yüklü bilgisayara bir USB Bellek kullanarak atmak zorundayım. USB Belleği Mac OS üzerinden FAT32 exFAT hatta MacOS Extendet biçimlerinde formatlamama rağmen aktarımı başaramadım. Fat32 de dahi PC ye taktığımda görmedi Windows. internete bağlan(a)madan bu bahsettiğiniz dosyaları Mavericks yüklü bilgisayara kopyalamanın bir yolu var mıdır? Epeyce başınızı şişirdim. Yardımlarınız ve cevaplarınız için tekrar çok teşekkürler.

Ekran kartınızı söküp, monitör kablonuzu anakartın onboard VGA çıkışına bağlayın. Sistemi -x olmadan açabilirsiniz ve usb gözükecek. Sorun ekran kartınızdan oluyor büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı