MSI Z87-G43 GAMING Anakarta Overclock

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Atom61

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben toplamak istediğim kasa için MSI Z87 G-43 Gaming anakartta karar kıldım. Kartın özelliklerinde OC Genie olduğu yazıyor fakat diğer MSI anakart modellerinde bulunan OC Genie tuşu bu modelde kart üzerinde yok. Sorum şu seçtiğim anakartta bu özellik var mı? Varsa nasıl aktif edilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC Genie'yi yanlış hatırlamıyorsam BIOS üzerinden de aktif edebiliyorduk ama MSI kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar.

Vatan dan baktım ram yerlerini altında siyah bir tuş var altında 'OC Genie 4' yazıyor dikkatlice bak.

Benim H81M-P33 de bile o özellik var, bios'dan tabi. Hee ek olarak hız aşırtılamayan bir işlemcide ve ram'in 1866mhz iken anakartın 1600mhz olması yüzünden yersen denemeye... :D

G-43 ve G-45'te yok. BIOS üzerinden OC GENIE kullanabiliyorsun.
Merhaba dostum kullandığın sistemle ilgili sorum olacak sana eğer sorun olmazsa.
Bende i5 4670K işlemci ve senin anakartının bir alt modeli G43 Gaming almayı düşünüyorum. Acaba OC Genie kullanıyormusun. Kullanıyorsan işlemci ne kadar hızlanıyor. Overclock için başka bir işlem yapmaya gerek kalıyormu. Son olarak bu bileşenleri tavsiye edermisin?

Merhaba dostum kullandığın sistemle ilgili sorum olacak sana eğer sorun olmazsa.
Bende i5 4670K işlemci ve senin anakartının bir alt modeli G43 Gaming almayı düşünüyorum. Acaba OC Genie kullanıyormusun. Kullanıyorsan işlemci ne kadar hızlanıyor. Overclock için başka bir işlem yapmaya gerek kalıyormu. Son olarak bu bileşenleri tavsiye edermisin?

i5 4670k iyi bir işlemcidir. G-43 ile G-45 arasında sadece overclock performansı farkı var. Yani işlemci iyi çıkarsa daha iyi overclock olur. Ama G-43 yeterlidir. OC genie kullanıyorum fazla overclock delisi olmadığım için günlük 4.0 ghz'de stabil olarak kullanıyorum. Zaten şuanlık gayet yeterli. Yani manuel overclock yapmayı bilmiyorsan OC genie kullanabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı