MSİ Z97 Gaming 7 A2 debug açlışta 40 saniye bekletme

warhero1918

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün sistem topladım. BIOS güncellemesi filan yapamadım ama sorunun nereden kaynaklandığını bilmek istiyorum. Olay şu: sistemi topladım ilk başta gayet hızlı açılıyordu sonra DVD'Den windows kuruyum dedim. Windows kurulumunda HDD'Yi bölmek istedim. C 160 GB yapmak isterken PC çok bekletmeye başladı ve hata aldım 0x80070017 hatası ve ne olduysa ondan sonra oldu. PC açılışta sağ altta A2 bekletiyor 30 saniye 40 saniye filan. Sorun ne olabilir ?BIOS'dan HDD yi tanıyor ve windows kuramıyorum. Genel sorun bu. Evdekiler beni azarlıyor bir de. Canım sıkıldı valla sorun nedir sizce ? İade et diye azarlıyorlar. Bu sorunu hemen çözmek istiyorum lütfen yardım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle DVD devri geçti. Windows kurulumunu USB bellekten yapmanız daha hatasız bir kurulum yapmanızı sağlar. Anladığım kadarıyla Windows 7 kurulumu yapmaya çalışıyorsunuz. Yapmayın. Windows 8.1 kurmanız daha iyi olur. Dediğim gibi USB bellekten kurulum yapmanız daha hızlı ve mantıklı olur. UEFI kurulum yapmayı ve kurulum sırasında tüm diski silip yeniden bölümlendirmeyi unutmayın.

İlk olarak BIOS güncellemesi yapmanız gerek. Güncellemek için rehberi burada bulabilirsiniz:

02:25

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonrasında Windows 7 desteği vermiyoruz. Zaten Z97 anakart alıp Windows 7 kurmanın bir mantığı yok. Yonga seti Windows'tan daha yeni... UEFI 8.1 kuracaksınız. UEFI kurulumda da diski biçimlendirirken mavi ekran hatası alırsanız nakliye esnasında diske zarar vermiş olabilirsiniz.

Teşekkür ederim Recep bey sorun HDD montaj sırasında darbe almış servise gönderdim.Servis raporu ile yenisiyle değiştirecem.Bilgisayarı HDD'siz açtığımda A2 2 saniyede geçiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı