MSI Z97 PC Mate ve MSI GTX 970 Değiştirmeli Miyim?

Anakarttı alırken açıkçası çok düşünmedim. Çünkü overclock falan yapmayacağım için çok ellemeyeceğimi düşünerek sadece bileşenlerimi çalıştırabilecek bir anakart istedim. Fakat anladım ki Technopat olmanın gereği olarak ister istemez elliyorsun. :D İlk bios güncellemesinde böyle yapması beni anakarttan soğuttu. Forumlarda falan da biraz gezince birçok sorun yaşayan kişi gördüm. Ayrıca anakartın biosunu yeniden yazmak değil de yeni anakart vermeleri de beni şaşırttı. Demek ki tek sorun biosta ya da bios güncellemesinde değil. Her neyse bu sebeplerden dolayı değiştirmek istiyorum yine bir sorun çıkmasın diye. Keşke bu fiyat aralığında normal boyutlarında bir H97 olsa... :(

Zaten 2 fanlı bir ekran kartı kullanacaksınız. Mini atx bir anakart sorun olmaz. :)
Herhangi bir zararı olmaz değil mi? Isı açısından olsun başka şeylerden olsun. Öyleyse artık Pazartesi son dakika değiştirirken karar vereceğim. Şimdiden düşünmeye başlarsam kafam daha çok karışıyor. Fiyatı arttırabilirsem Asus H81 Gamer alırım herhalde. Arttıramazsam H97M-G43. :D

Ben z97 pc mate + 4790k+gtx970 kullanıyorum. biosu msi live update ile güncelledim ve hiç bir sorun yaşamadım..Siz biosu nasıl güncellediniz?

@inflexible iyi günler. Bir sorum olucaktı. MSI Z97 Pc Mate anakart memnun musunuz ? 2 sene kadar rahatça kullanılır mı ? Pentium G3258 işlemci ile iyi uyum sağlar mı ? Cevaplarsanız sevinirim.

Ben z97 pc mate + 4790k+gtx970 kullanıyorum. biosu msi live update ile güncelledim ve hiç bir sorun yaşamadım..Siz biosu nasıl güncellediniz?
Ben flash bellek ile biostaki M-Flash seçeneği ile güncelledim. Aslında Live Update daha sıkıntılı fakat benim anakartta problem vardı büyük ihtimalle. Çünkü biosu yeniden yazıp göndermek yerine yeni anakart verecekler. Bugün gelecekti aslında rapor ve yeni anakart verilecekti fakat az önce aradım Vatan'ı daha rapor gelmedi diye bekletiyorlar. 10 gündür bekliyorum. Servisten değişim onayı gelmesine rağmen Vatan'ın ana mağazasından rapor bekliyoruz. Keşke direk Servis Point'e gönderseydim. :(

@inflexible iyi günler. Bir sorum olucaktı. MSI Z97 Pc Mate anakart memnun musunuz ? 2 sene kadar rahatça kullanılır mı ? Pentium G3258 işlemci ile iyi uyum sağlar mı ? Cevaplarsanız sevinirim.

Açıkcası kaç sene gider bilemiyorum yani ben cok daha uzun gideceğine inanarak aldım. bu arada işlemciniz tam olarak kartla uyumlu burdanda bakabilirsiniz;
MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

ayrıca ben anakartımdan memnunum yukarıda bir arkadas (45TL fazla verip Killer Ethernet ve daha iyi bir ses kartına sahip olabilirsiniz.) yazmıs lakin zaten z97 pc matede killer ethernet mevcut. Ve ses de bana göre gayet yeterli.military class 4 guvencesine güvenerek aldım. Son olarak bilgisayarımın sicaklık değerlerini ilk aldıgım zamanlar nerdeyse hergun gözlemledim ve mossfet sicakları dahil tüm değerler düşüktü.. işlemci stok fan kullanıyorum oc yapmayada niyetim yok,aynı anda 2 oyun acıyorum ts acık webde geziyprum muzik dinliyorum bir yandan uzun surelı denedim bunu işlemciyi yorcak oyunlar acıkken dahi sicaklık degelerim 75 i geçmedi. oda işlemci sicaklığım sadece, anakart sicaklıgı gene düşüktü.. ben memnunum çok işin uzmanı değilim. ne kadar götürür orası bilinmez tabi... umarım yardımcı olabilmişimdir..

not:işlemci gücünü güç ayarlarından max %98 e ayarlardım ve sonrasında sicaklıgın 72 yi geçtiğini görmedim.

bu arada düzeltiyorum killer network yok, network genie var. Aynı işe yarıyor..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı