MSI Z97A Gaming 6 Anakart İncelemesi

Arkadaşlar merhaba,

Malum yaz ayları geliyor ve biz PC kullanıcılarının upgrade kaşıntılarımız başladı. Bunun yanında yeni oyunların çıkması da ihtiyaç oluşturmadı değil :)
Ben yaklaşık bir yıl önce aldığım anakartımdan birkaç anekdot paylaşmak istedim.
Öncelikle işlemci ve ram yükseltmesi yapmamak adına bu chipset'i tercih ettim. Gaming serisi 5-6-7 arasında gidip geliyordum, fiyat performans düşünerek MSI z97a Gaming 6'yı tercih ettim.

MSI'ın sunduğu tüm özellikleri barındırıyor. Daha önce de MSI anakart kullanan birisi olarak bir eksiğini fark ettim, anakart üzerinde OC tuşu yok. Ya BIOS üzerinden ya da masaüstünden uygulama ile OC mod'a geçebiliyorsunuz. Bu çok büyük bir sorun değil tabii ki de. Ama en önemli sorun ve benim dikkatimden kaçarak halen sıkıntıya düşmemi sağlayan sıkıntı, anakartın arka kısmında sadece 4 adet USB olması (2x usb 2.0 - 2x usb 3.0). Bir de USB 3.1 var ama ben daha kullanmadım.

Anakartın performansı gayet tatminkar, BIOS arayüzü oldukça kullanışlı.
Fiyat performans olarak halen önerebilirim, fakat unutmayın arka panel USB sayısı yetersiz.
Sistemim ile çekmiş olduğum oyun videolarını aşağıdaki adresten bulabilirsiniz dostlar.
Sevgiler.

Ümit Baykara

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı