MSÜ 2023 nasıldı?

34-35 Türkçe, 14-15 Sosyal, 19-20 Matematik ve 12-13 Fen geliyor gibi.
Tabii tüm kitapçığı kontrol edemedim cevaplarımı unuttuğumdan dolayı. Sağlam çalışmayla YKS'de 100 net ve üstü yapma ihtimalim var mıdır?
100'ü bilemem ama 90 bandına rahat çekeceğimizi düşünüyorum. Matematikte normalde iyi yapanların bazıları düşmüş bizde öyleyiz. Eğer matematiği 30 yaparsan(Bence kolayca yaparsın. Bu sınav biraz soru tarzı bakımından farklıydı. O yüzden düştü gibi duruyor.) Türkçe, sosyal ve feni sabit tutabilirsek olur.

100'ü bilemem ama 90 bandına rahat çekeceğimizi düşünüyorum. Matematikte normalde iyi yapanların bazıları düşmüş bizde öyleyiz. Eğer matematiği 30 yaparsan(bence kolayca yaparsın. Bu sınav biraz soru tarzı bakımından farklıydı. O yüzden düştü gibi duruyor.) Türkçe, sosyal ve feni sabit tutabilirsek olur.

Sınava kadar hedefim Türkçeyi 40 nete çekmek. Fen ve sosyali 15-18 nete çekmek. Matematiği de 32-33 nete çekmek. Umarım yapabilirim.

Direksiyon da dolaylı yolda ivmelendiriyor çünkü. Ama bunun için aracın hareket halinde olması lazım. Aracın hareket halinde olduğunu ya da durduğunu belirtmeleri lazım.
Hocam çok detay olmuş bu. Direksiyon arabanın yönünü değiştirmeye yarar, yön değişimi de ivmeli harekete girer çünkü hız vektörünün doğrultusu değişir.

Hocam çok detay olmuş bu. Direksiyon arabanın yönünü değiştirmeye yarar, yön değişimi de ivmeli harekete girer çünkü hız vektörünün doğrultusu değişir.
İşte o kadar ayrıntılı düşünmemişlerdir dedim. Ayrıca momentum değişiminden dolayı sürtünme de artar. Bu ds negatif ivmeye sebep olur.

İşte o kadar ayrıntılı düşünmemişlerdir dedim. Ayrıca momentum değişiminden dolayı sürtünme de artar. Bu ds negatif ivmeye sebep olur.
Daha detaylı yazılabilirdi o konuda katılıyorum sana bir şekilde haklarsın kendini ama soru iptal olmaz. Soruyu görünce ben de ne alaka lan olmuştum. Sağlık olsun diyelim.

Çok kaliteli bir soru bence. Konu için tam yorumlamalı bir soru.
Çok kişinin düştüğü bir soru, gayet de kaliteli ve basit. Ama işin içinde sınav stresi girince ister istemez gözden kaçıyor küçük hatalar.

Çoğu kişinin 75 civarı net yaptığını duydum. Üstüne geçen seneye göre yaklaşık 150 bin kişi fazla girdi. Yığılma fazla olacak gibi. Geçen seneki sıralamalar bayağı yükselecek diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam 9-10 kazanımlarında böyle bir şey gördük mü biz? Direksiyonun ivmelendirdiğini 12 de gördüğümü hatırlıyorum ilk.

İvme, birim zamandaki hız değişimidir. Hız da vektörel bir büyüklük olduğundan dolayı ivme direksiyondan da etkilenir. Çembersel hareketi felan dahil etmeye gerek yok.

Geri
Yukarı