MSÜ vs JSGA

borzkickboks

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikisi arasında kararsız kaldım. Jandarma subayı olmak mı iyidir asker subayı olmak mı? JSGA ve MSÜ (KHO) avantajları-dezavantajları nelerdir? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Kanka şimdi jandarma iç işlerinden sorumludur ve asayiş yönünden biraz daha sıkıntılı halk ile iç icesin ve yoğundur 2 yılda bir veya 4 yılda bir tayin meselesi olur sürekli tasinırsın iyi yönü ise doğuda ve batıda piyadeden daha fazla maaş alır fazla almasının nedeni ise asayiş tazminatı genelde jandarma subaylara elit birlik derler, simdi gelelim piyade ye kanka sınırda çalışırsın batıda kafan cok rahat fakat maaşın jandarmaya göre düşük olur doğuda ezilirsin subayı bile amele gibi görüyorlar doğu biraz daha zor bazen yurt dışına gôreve gidersin piyadenin lakabı bitli piyadedir, piyade olacaksan aile olarak bir seylerden fedakar olman lazım ayrı kalabilirsin, yani diyeceğim o ki jandarmada kafan ağrır piyadede kafan rahat ama ezilirsin her şey dışarıdan göründüğü gibi değil mesajına bayağı geç cevap veriyorum KB. Benim bildiklerim bu kadar daha fazlasını bilen varsa yazabilir benim tavsiyem jandarmadır.

Geri
Yukarı