Çözüldü MSÜ'de AYT de var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kalopsy

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Ben bu sene 11. sınıf olacağım ve bölümümü eşit ağırlık olarak belirledim. YKS sınavına girerek hukuk okumayı düşünüyorum ama MSÜ ile de deniz harp okuluna gitmeyi de çok istiyorum. Sorum ise MSÜ'de sadece TYT mi sorulacak? Yani ben bölümüm eşit ağırlık olmasına rağmen sınavda yalnızca TYT mi sorulacak yoksa AYT de var mı? Var ise deniz harp okulu AYT'de fen bölümüne bakıyor mu?

Çözüm
MSÜ sınavında sadece TYT var lakin KARA, HAVA ve DENİZ için 3 ay sonra gireceğin AYT sınavını da baz alırlar.
Ne kadar yapılması gerekiliyor peki net olarak? Eşit ağırlık olarak gireceğim çünkü matematiğimin çok iyi olması lazım sanırım fen işaretleyemeyeceğim için.
Onu bilmiyorum yani sayısal olarak mat+fen ayt de yine bi 35-45 net yapman gerekir diye düşünüyorum. TYT sağlamsa belki daha az onu sen hesapla net bilgim yok kaç net olduğu hakkında.

DHO sadece sayısaldan alım yapar, belli taban puanını aşar ve başvurun olursa alınma ihtimalin yüksektir. Yani evet KARA ea ile alır diğerleri sayısala bakar. Tabii subaylık için astsubaylıkta değil.
MSÜ sınavında ayrı ayrı hesaplanıyor ya puanlar EA, SAY, SÖZ diye işte orada SAY puanın eşik değerin üstünde olmalı bir de AYTA sınavında da belli bir sıralama yaparsan sorun olmaz.
reyis ben 11.sınıfım dil bölümü okuyorum evde tyt ye çalışıyorum şuanda yazında ayt ye başlayacağım bölümüm dil ama benimde girme hakkım var demi bu arada tavsiyelerini bekliyorum

reyis ben 11.sınıfım dil bölümü okuyorum evde tyt ye çalışıyorum şuanda yazında ayt ye başlayacağım bölümüm dil ama benimde girme hakkım var demi bu arada tavsiyelerini bekliyorum
Tabii ki var. Senin alanının dil olması sadece okulda aldığın dersleri değiştirir. Sayısaldan girip EA’dan bölüm kazanan veya tam tersi olan bir sürü kişi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı