Müdür yardımcıları saçlarımı kesmem için sürekli uyarıyor

Sene 2022 ve okul idareleri şaşırtmamaya devam ediyor. Yönetmeliği baz alması gerekirken almıyorlar. Ne denebileceğini de bilmiyorum. Dediğim şeyler anlamsız kalıyor, 1-2 lisede böyle yapılsa neyse diyeceğim de sadece 1-2 liseyle de kalmıyor.

Saçın dersi dinlemeye engel olduğunu felan düşünüyorlar galiba okulda o kadar sigara vs içen varken. Umarım saçım uzun diye okula almamazlık falan yapmaz, bende böyle bir şeyle karşılaşacağımı bilmiyordum laf olmasın diye de topladım yani her şeyden bir kulp buluyorlar...

Rica ederim, gelişmelerden haberdar edersiniz. Ona göre bir yol çizelim. 🙏
Tamamdır, yazarım inşallah. İyi forumlar.

Rica ederim, gelişmelerden haberdar edersiniz. Ona göre bir yol çizelim. 🙏

Merhaba, bugün de okula almıyordu müdür denilen şahıs ben tepkimi gösterdim kesmek istemediğimi belirttim git kes dedi okula almadı sonra ben girdim falan daha laf etmedi lakin öbür hoca da saçıma dokundu saçını kes lan gibisine bir şey dedi ama sert bir ses tonı ile değil hatta saçım bozuldu genelde de lan oğlum falan der ama bilemedim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Velini okula gönder ve idarenin karşısına çıkart de ki benim çocuğumla nasıl konuşuyorsunuz gibisinden sert yapsın. Hiçbir okul idaresi veliyle karşı karşıya gelmek istemez. Bir de bunu deneyin. Üslup bozukluğundan MEB'e şikayette bulunacağını belirtsin. Sesinizi çıkartmazsanız tepenize çıkarlar, benden demesi. Yönetmeliğe göre de saçınız düzgün ve düzenli olduğu sürece de kestirmek zorunda değilsiniz.

Merhaba,
Velini okula gönder ve idarenin karşısına çıkart de ki benim çocuğumla nasıl konuşuyorsunuz gibisinden sert yapsın. Hiçbir okul idaresi veliyle karşı karşıya gelmek istemez. Bir de bunu deneyin. Üslup bozukluğundan MEB'e şikayette bulunacağını belirtsin. Sesinizi çıkartmazsanız tepenize çıkarlar, benden demesi. Yönetmeliğe göre de saçınız düzgün ve düzenli olduğu sürece de kestirmek zorunda değilsiniz.
İyi akşamlar, çıkışta öbür hocayla konuştuk hoca kimsenin saçına karışmayız lakin biri yaptı mı düzen de bozuluyor tarzı bir şey söyledi saçını kesicek misin dedi hayır diye belirttim. Bu arada müdür beni okula almadıktan sonra ben direkt girdim, gördüğünde de laf söz etmedi. Daha da eder mi bilmiyorum lakin ben tepkimi ortaya koydum eğer devam ederse ailemi çağırırım onlar konuşur diye düşünüyorum.

Kardeşim bekleme, yarın gönder velini. Dediğimi yapsın, bana dua edersin :) sen bekleyince adamın davranış şekli değişecek mi sanıyorsun?

Ya ben annemle konuştum zaten ilk anlatışımda kestir istersen dedi müdüre ne diyeceğini bilmiyorum sorun o. Göndermesine gönderirim ama müdürün azar çekmeyeceği ne malum onu da bilmiyorum.

Ben çocuğu buraya eğitim için gönderiyorum, üslubu bozuk şeklinde konuşmanız için değil. Çocuğumun saçı düzgün olduğu sürece de karışamazsınız desin, biraz sert yapsın. Hiçbir okul idaresi, öğrenci velilerini karşısına almak istemez. Güven bana bu konuda. Gerekirse şikayet edeceğini de belirtsin, şikayeti duyunca bir R atar zaten. Geri dönüşünü bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı