Mühendislik fakültesinde üniversiteye göre bilgisayar laboratuvarı değişir mi?

Makaleler
45
Merhaba,

Aklıma bir soru takıldı. Üniversite bilgisayar laboratuvarında arasında fark oluyor mu?

Mühendislik alanında Türkiye'de en iyi bilgisayar laboratuvarına sahip üniversite ODTÜ müdür? Ya da bilgisayar özellikleri nasıldır?

Bir de şey var; oradaki öğretim üyeleri verilerini nasıl saklar? Ofis bilgisayarında saklayanlar varmış. Tabii sadece orası değil. Harici disk alanlar falan oluyor ama saklama biçimleri nasıldır?

Dostum en çok fark eden şey akademik kadro olur. Farkı da çok hissedersin.

Zaten o ayrı bir mesele. Fare tutmayı bilmeyip dünyanın önde gelen şirketlerinden yetkili departman da çalışanlar var, mezun olduktan sonra. Ama üniversitenin kalitesi diye yatırımın daha çok olacağını düşünüyorum.

Kesinlikle fark olacaktır üniler arasında.
@The Tribal Chief muhakkak. Ben EEM okuyorum Fırat Üniversitesi'nde. Bizim algoritma ve programlama için girdiğimiz laboratuvarın özellikleri normal düzeyde. Elektrik devresi kurmak için kullandığımız programları çalıştırıyor.
Forumda Fırat Üni'de okuyan birini bulduğuma sevindim. Yakın zamanda konu açacağım o üni ile alakalı etiketlerim hocam.

Değişir 3 üniversiteyi bu şekilde gezme fırsatım oldu özel üniversitlerin ayrı bir güzelmiş onu belirteyim şu an olduğum MAKÜ de bilgisayarlar ortalamanın biraz altında diyebilirim.

Geri
Yukarı