Mühendislik ve oyun için bilgisayar önerisi

Bütçe
35-40.000
Bende Nitro 5 oda arkadasimda Victus var. Çocuk Google'da iken bile uçak kaldırır gibi fan sesi çıkıyor cihazdan.

Hocam fazlasıyla işinizi görecektir kendi attığınız link. Bütçeyi aşmaya gerek yok.

Hocam bu modelin bir de i7-13700H modeli var ama bunu almak daha doğrudur değil mi?

Soğutmada üzmeyecek arıyorsan Victus'tan uzaklaş uzun gitsin istiyorsan fiyat bandını biraz daha yukarı çek aynı amaçlar doğrultusunda bende laptop aldım soğutmasından, performansından gayet memnun olduğum bir cihaz pil ömrü de bana göre çok çok iyi ASUS ROG STRIX G16 kullanıyorum, 3 fanlı sıvı metalli bir soğutma sistemi var fan sesi olarak fazlasıyla sessiz bir oyuncu bilgisayarına göre bakmanı öneririm.

Biraz daha yukarı çek derken ne kadar mesela?
İşin aslı benim aklımda lenovo/asus vardı ancak özellik olarak bu fiyat bandında HP'nin altında kalıyorlar. Bende kararsız kaldım.

Soğutmada üzmeyecek arıyorsan Victus'tan uzaklaş uzun gitsin istiyorsan fiyat bandını biraz daha yukarı çek aynı amaçlar doğrultusunda bende laptop aldım soğutmasından, performansından gayet memnun olduğum bir cihaz pil ömrü de bana göre çok çok iyi ASUS ROG STRIX G16 kullanıyorum, 3 fanlı sıvı metalli bir soğutma sistemi var fan sesi olarak fazlasıyla sessiz bir oyuncu bilgisayarına göre bakmanı öneririm.

Bu model nasıldır peki ASUS'un;

Hocam bir de işlemci yönünde AMD tercih etsek hata mı yaparız ben korkuyorum şahsen AMD tercih etmeye, AMD'li sistemler daha uygun oluyor.

Hocam bu modelin bir de i7-13700H modeli var ama bunu almak daha doğrudur değil mi?

Biraz daha yukarı çek derken ne kadar mesela?
İşin aslı benim aklımda lenovo/asus vardı ancak özellik olarak bu fiyat bandında HP'nin altında kalıyorlar. Bende kararsız kaldım.

Bu model nasıldır peki ASUS'un;

Hocam bir de işlemci yönünde AMD tercih etsek hata mı yaparız ben korkuyorum şahsen AMD tercih etmeye, AMD'li sistemler daha uygun oluyor.
AMD laptopta tercih etmeyin hocam kasada bile iyi bir soğutma öneriyorlar laptopların soğutması tahmin edersiniz ki kasalardan çok daha zayıf ayrıca tuf serisinin soğutması da kötü çok yüksek derecelere çıkabilen bir cihaz. Hocam 10-15 bin daha yukarı çekerseniz sizi çok uzun götürecek cihazlar var ama tabii ki bu rakamlar fazla gelebilir. Sizin için biraz araştırma yapayım.
(bu bilgisayarın işlemcisi bir önceki seri)
Bu fiyat bandındaki MSI lardan uzak durmanızı tavsiye ederim çünkü içindeki ekran kartları çok az Watt değerlerine sahip oluyor. Ben olsam bunlardan yine rog strix tercih ederdim gerek ekran kalitesi gerek soğutması sebebiyle.

Son düzenleme:
AMD laptopta tercih etmeyin hocam kasada bile iyi bir soğutma öneriyorlar laptopların soğutması tahmin edersiniz ki kasalardan çok daha zayıf ayrıca TUF serisinin soğutması da kötü çok yüksek derecelere çıkabilen bir cihaz. Hocam 10-15 bin daha yukarı çekerseniz sizi çok uzun götürecek cihazlar var ama tabii ki bu rakamlar fazla gelebilir. Sizin için biraz araştırma yapayım.
(bu bilgisayarın işlemcisi bir önceki seri)
Bu fiyat bandındaki MSI'lardan uzak durmanızı tavsiye ederim çünkü içindeki ekran kartları çok az watt değerlerine sahip oluyor. Ben olsam bunlardan yine ROG STRIX tercih ederdim gerek ekran kalitesi gerek soğutması sebebiyle.

Hocam ASUS TUF serisine kötü dediniz, ben biraz araştırma ile iki sistem arasında kaldım. Birinde AMD diğerinde Intel var. Sistemler ise:
Acer Nitro 16: https://app.hb.biz/2MsCmYzUZARp

Dell G15:

Bu ikisi yönünde hangisini önerirsiniz? Çoğu kişi şiddetli şekilde uzun kullanım için Nitro 16 öneriyor ancak mühendislik uygulamaları ve işleri için nasıl olur bilmiyorum.

Hocam ASUS TUF serisine kötü dediniz, ben biraz araştırma ile iki sistem arasında kaldım. Birinde AMD diğerinde Intel var. Sistemler ise:
Acer Nitro 16: https://app.hb.biz/2MsCmYzUZARp

Dell G15:

Bu ikisi yönünde hangisini önerirsiniz? Çoğu kişi şiddetli şekilde uzun kullanım için Nitro 16 öneriyor ancak mühendislik uygulamaları ve işleri için nasıl olur bilmiyorum.
Acerde ryzen olması korkutuyor hocam ısınma sorunu yaratabilir dellin özellikleri şu an için gayet yeterli olacaktır, belki ileride ram takviyesi yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı