Mülteciler ne zaman gidecek?

IMG_20240513_213929.jpg
Konuyu okumadım (çünkü değersiz bir konu ama) umarım fotoğraftaki gibi kanzi değilsindir.

Daha da mülteci var, sıkıntı onlarda bence. Afganlar, ıraklılar, iranlılar, afrikalılar(iş için)

Hocam tek sıkıntı mülteciler. İçlerinden bazıları bozgunculuk yapıyor diye orada Osmanlı'dan beri yaşayan masum halkı göndermek olmaz. Özellikle urfa çevresindeki araplar için söylüyorum, hepsi asimile olmuş. Konuştuklarının yüzde 40'ı Türkçe. Küçük çocuklar Arapça sayıları bilmiyor hepsi Türkçe biliyor. Soruyorum büyüyünce ne olacaksın Türk askeri diyorlar. Kürt'leri ise bilmiyorum ancak aralarında Türkiye'yi çok sevenler var bazıları bozguncu diye masum halkı gönderemeyiz onlar zaten Osmanlı'dan beri orada yaşıyorlar.

(Arapsın diye böyle söylüyorsun demeyin bende Türküm)

Hocam tek sıkıntı mülteciler. İçlerinden bazıları bozgunculuk yapıyor diye orada Osmanlı'dan beri yaşayan masum halkı göndermek olmaz. Özellikle urfa çevresindeki araplar için söylüyorum, hepsi asimile olmuş. Konuştuklarının yüzde 40'ı Türkçe. Küçük çocuklar Arapça sayıları bilmiyor hepsi Türkçe biliyor. Soruyorum büyüyünce ne olacaksın Türk askeri diyorlar. Kürt'leri ise bilmiyorum ancak aralarında Türkiye'yi çok sevenler var bazıları bozguncu diye masum halkı gönderemeyiz onlar zaten Osmanlı'dan beri orada yaşıyorlar.

(Arapsın diye böyle söylüyorsun demeyin bende türküm)

Bulgurdan taş ayıklamaya benzemiyor kral bu iş 4M kişi diyoruz tek tek bulamayız ya hepsi gidecek ya hepsi kalacak.

ZPnin başkanı ülkenin başına gelirse sınırlardan sürer mültecileri. Onun dışında pek de bir şey olacağını sanmııyorum.

Boş durup 4 yıl beklemekten iyidir
neyle kordine olmayı bekliyosun dost anlamadım ben?
sokağa çıkalım ye biber gazını otur yerine olur senin dediğin olursa.

neyle kordine olmayı bekliyosun dost anlamadım ben?
sokağa çıkalım ye biber gazını otur yerine olur senin dediğin olursa.
O konuda haklısın devlet göndermez ama Suriyelilerin gözünü korkutmak lazım iş yerlerine alıp çalistirmamak lazım gerekirse açlıktan öl ama Suriyeli çalıştırma başka cağresi yok bunun

Yeni konular

Geri
Yukarı