Müziklerin notasını çıkarma

Walter White1

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, dostlar. Müziğe başladım ve ufak ufak piyano çalabiliyorum artık. Bazı beğendiğim müzikler var fakat pek de bilindik müzikler olmadığı için kağıt üzerinde notalarını bulamıyorum. Kıyı da köşede dinlenmemiş YouTube müzikleri oluyor bunlar genelde. Bunların notalarını kğıt üzerinde nasıl bulabilirim ya da çıkartabilirim?

Herkese merhaba, dostlar. Müziğe başladım ve ufak ufak piyano çalabiliyorum artık. Bazı beğendiğim müzikler var fakat pek de bilindik müzikler olmadığı için kağıt üzerinde notalarını bulamıyorum. Kıyı da köşede dinlenmemiş YouTube müzikleri oluyor bunlar genelde. Bunların notalarını kğıt üzerinde nasıl bulabilirim ya da çıkartabilirim?

Bence müziği sürekli dinleyin ve piyano üzerinde deneye deneye notaları çıkartın.

Benim mesela müzik kulağım fena değil ben gitar çalıyorum ve kulaktan metal solosu çıkartabiliyorum. Öyle öyle gelişirsiniz.

Deniyorum az buz çıkıyor ama hatalarla dolu :(.

Sanırım tek çözüm yolu bu teşeklürler cevaplarınız için.

Hataları deneyerek yok edersiniz zaten.

Zor birşey değildir. ancak armoni bilmeniz gerekir. Duyduğunuz müziğin melodinin tonunu belirlediğinizde; arka arkaya gelecek akor dizilerini de bilmiş olursunuz. Melodi ise yine aynı tonun gam armonisi içinde olur.

Geri
Yukarı