Muhabbet kuşu hasta

2 gündür iyiydi bugün yine kötu görünce veterinere götürdüm, havaların ısınıp tekrar soğumasıyla kuşun tüy dökme stresi yaşadığını falan söyledi. Zaten dökmüştü benim kuş tüylerini. Stresten yem yemiyip halsiz düşmüş olabileceğini söyledi ki bir süredir az yiyordu. Bu aralar çok vaka geliyormuş böyle. Sonuç olarak d vitamini verdi 110tl, 220tl de muayene ücreti aldı. İnş daha iyi olur.

2 gündür iyiydi bugün yine kötu görünce veterinere götürdüm, havaların ısınıp tekrar soğumasıyla kuşun tüy dökme stresi yaşadığını falan söyledi. Zaten dökmüştü benim kuş tüylerini. Stresten yem yemiyip halsiz düşmüş olabileceğini söyledi ki bir süredir az yiyordu. Bu aralar çok vaka geliyormuş böyle. Sonuç olarak d vitamini verdi 110tl, 220tl de muayene ücreti aldı. İnş daha iyi olur.
Fiyat makul ve düzenli olarak vitamin kullanın. Hatta ben 2 3 yıldır düzenli olarak kuşlar için takviye edici gıdalar, ilaçlar ve vitaminleri kullanıyorum. İsterseniz satın aldığım yerlerin linkini verebilirim.
Ben 5 adet takviye edici vitaminleri ve koruyucuları 500 TL'ye almışım ve neredeyse 1 yıldan fazla kullanılabiliyor.
3 sene yakındır ben kuşlarıma yeteri kadar vitamin, protein vs almadığı için bu takviye gıdaları kullanıyorum. Faydasını gördüm sizede tavsiye ederim. Özellikle tüy dökme ve basit mikropsal hastalıkların önüne geçiyor.

Şuan bol bol vitamin aldık😃, tavsiyelerinizi paylaşırsanız başkaları da faydalanır ben de bakarım elimdekiler bitince.

Kuşlar genelde çok naif hayvanlardır 15 yılda 4 kanarya 5 muhabbet kuşu ve 3 papağan beslemiş biri olarak söylüyorum bu durum eğer tüy dökümünden kaynaklı değilse genelde musluk ve damacana sulardan kaynaklanabiliyor mümkünse kaynatıp soğuttuğunuz bir suya vitamin katın ama inşallah durumu düzelir ama muhabbet kuşları genelde bu ruh haline büründüğünde tekrar dediğim gibi tüy dökümü vakitleri dışında sonucu ölüm olabiliyor birkaç kuşumu böyle kaybettim. Umarım kuşunuzun durumu düzelir.

Geri
Yukarı