Muhabbet kuşum bana küstü mü?

Jukas

Picopat
Daha fazla  
Bu pazar yavru bir muhabbet kuşu aldım 2 aylık 3 de olabilir kafese koyduğumda bayağı şaşırmıştım çünkü benden hiç korkmadı. Kafeste elime almaya çalıştığım zaman kendisi geldi oradan koluma tırmandı. Elimle yem yedirdim kafesinden dışarı çıkarttım onlarca kez öptüm. O'da saçıma omzuma tırmanarak(ve beni öperek) karşılık verdi. Bugün okula gitmeden önce kuşa bakayım dedim, bir baktım kuş delirmiş, kudurmuş kafeste uçuyor. Evde olamayacağımdan dolayı onu çıkaramadım. Ama napacak diye merak edip kafesine parmağımı soktum oda parmağımı öptü. Ama şimdi okuldan geldim ve beni ciddiye almıyor. Elime almaya çalışıyorum gelmiyor, önceden elimle yem yedirirdim şimdi yemiyor. Elimden korkmuyor ama elimle(parmaklarımla) almaya çalıştığım zaman kaçıyor. Muhabbet kuşum bana küstü mü? Nasıl kalbini, gönlünü geri kazanırım. Not: İsmi cevdet.

1716385283732.png

1716385293651.png

Cevdet'i onu sık sık dışarı çıkartarak, arada ballı bar alarak mutlu edebilirsiniz. Şu anki haliyle size alışması zaman alacaktır, zamana bırakın. Ortada küslük yok ve ona iyi bakarsanız ileride de olmaz.

Cevdet'i onu sık sık dışarı çıkartarak, arada ballı bar alarak mutlu edebilirsiniz. Şu anki haliyle size alışması zaman alacaktır, zamana bırakın. Ortada küslük yok ve ona iyi bakarsanız ileride de olmaz.

Ballı bar zararlı diye biliyorum. Cevdetimi dışarı çıkartamam çünkü çıkmıyor. Zaman derken ne kadar alır?

Ballı bar zararlı diye biliyorum. Cevdetimi dışarı çıkartamam çünkü çıkmıyor. Zaman derken ne kadar alır?
Ballı bar zararlı değil, arada ödül yemi olarak verirseniz sorun olmaz. Hayvan dışarı çıkmasa da siz kapağını günün belli saatlerinde, mesela 2-3 saat kadar açık bırakmalısınız ki en azından buna o karar versin.

Birkaç ay içinde alışacağına inanıyorum. Hayvanın güvenmesi zaman alan bir süreç ve birkaç günde olmuyor. Sabırlı olmanız gerek.

Cevdet size bir şey anlatmaya çalışmış herhalde. Anlamayınca size darılmış. Hayvanların rivayete göre üç harfli görme özellikleri falan var ya, belki o tarz bir şey yaşamıştır. Zamana bırakın ve sürekli kafes dışında durmasına izin verin. Cursor ne var ne kahkaha atıyon?

Cevdet size bir şey anlatmaya çalışmış herhalde. Anlamayınca size darılmış. Hayvanların rivayete göre üç harfli görme özellikleri falan var ya, belki o tarz bir şey yaşamıştır. Zamana bırakın ve sürekli kafes dışında durmasına izin verin.

Biliyordum. O kafeste 2 kuş öldü büyük ihtimalle onların ruhları cevdetimi rahatsız ediyordur.

Geri
Yukarı