Muhabbet kuşum çok yabani

Ayrıca kuşun sanırım cinsinde çok fazla yemek yesede kilo almıyor zayıf ince bir kuş cüsselide değil küçük kuyruğu uzun alibno.

Yaşı biraz ilerlemişse ve 1 yıl olduğu yerde ilgsiiz kaldısa zor hocam. Ben alıştırmıştım ama biraz zordu televizyondan bir şey izlerken kafese elimi sokup bekletiyordum gelip ısırıyordu ama tepki vermezseniz ısırma eylemini kesinlikle bırakıyor. Size zarar veremediğini anlıyor ve zorunlu olarak sizle iletişime geçiyor yani zorunluluktan arkadaşınız gibi oluyor tabii kafes dışına çıkınca da bambaşka olacak sizde durmak istemeyedebilir perdelere kapılara koşacaktır zaman ve ilgi lazım.

Bence benden korktuğu için ısırmıyor elimi yakınlaştırdığım gibi başka yerdeyse bile koşup ısırmaya başlıyor elimi.

Evet zorla bir şekilde çıkarttığımda daha sakin oluyor ısırması biraz daha düzeliyor.

Ayrca kafesten çıksada kafesin üstünde duruyor çıkarttığım zamanlar zorla çıkartıyorum ver kafesi başka bir odaya koyuyorum. Benimkiside dişi.

Benimki kafesten çıkardığımda yanımdan ayrılmıyor sizin kuş bozuk sanırım :D

Bende jumbo vardı çok yağlı gibiydi paytak paytak yürürdü 😄 😄

Benimki de jumbo hocam çok yumuşaklar bir de normalden büyükler ya sevmesi çok güzel oluyor.

Arkadaşlar son olarak kuşum sürekli bu şekilde kaşınıyor acaba bu bit olduğu anlamına mı geliyor yoksa tüy değişimk falan mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı