Muhabbet kuşum yem yemiyor

sudeque

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, muhabbet kuşumu bugün kendi odama aldım. Şu an gayet iyi konuşuyor, keyfi yerinde fakat yaklaşık odaya getireli 6 saat oldu, hiç yem yememiş. Sizce bu durum neden kaynaklanıyor? Ben odaya yeni geldiği ve alışmaya çalıştığından sanıyorum... Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alıştıktan sonra yer merak etmeyin. Yem markasını değiştirdiyseniz yemi beğenmeyip yemiyor olabilir.
Bir kuşun hiç yem beğenmediğini, seçtiğini görmedim.

Aç değilse yemez bu kadar basit ve 6 saat bu kanıya varmak için biraz erken. :)

Normal bir durum. Mesela siz her gün aynı vakitte mi yemek yiyorsunuz? Onlar da acıktıklarını hissedince yer. O odaya önceden gelmediyse yabancılamış olabilir diyeceğim ama konuştuğunu, keyfinin yerinde olduğunu demişsiniz.

Bir kuşun hiç yem beğenmediğini, seçtiğini görmedim.

Aç değilse yemez bu kadar basit ve 6 saat bu kanıya varmak için biraz erken. :)
Bazı kuşlar yem seçebilir. Kalitesiz, bayat, tozlu yemleri az yerler ve uzun süre aralıklarında tüketirler. Zaten kalitesiz yem kullanımında kuşta yavaş yavaş hastalıklar görülmeye başlanabilir.

Bazı kuşlar yem seçebilir. Kalitesiz, bayat, tozlu yemleri az yerler ve uzun süre aralıklarında tüketirler. Zaten kalitesiz yem kullanımında kuşta yavaş yavaş hastalıklar görülmeye başlanabilir.
Yemler ne kadar sürede bayatlar? Açıkcası biraz stoklayıp uzun süre gitmiyorum da petshop'a.
Kısa sürede bayatlıyorsa yapmam bir daha öyle.

Alıştıktan sonra yer merak etmeyin. Yem markasını değiştirdiyseniz yemi beğenmeyip yemiyor olabilir.
Yemini değiştirmedim.
6 saat karar vermek için biraz erken. Yarına kadar veya akşam 9-10'a kadar bekle ve tekrar kontrol et. Kabızlık tarzı birşey, üşütme, midesini bozma gibi durumlarda yemeyebiliyor.
Nerden biliyorsun derseniz Veterinerlik öğrencisiyim :)
Anladım, sabah salatalık vermiştim belki ondandır 😁
Anladım, ama hasta olduğunu sanmam. Kafesin içinde topuyla oynuyor hiç enerjisi bitmiyor 😁

Odasını değiştirmişsiniz kuşunuzun. Doğal olarak da yem yemekten çekiniyor. Hiç tanımadığı bir ortam, tanımadığı objeler var. Yem yemek istese bile güvende olmayacağını hissedip, yemiyor. Bir süre sonra alışır ve yer. Eninde sonunda acıkacak. Muhabbet kuşları susuzluğa dayanır fakat açlığa dayanamaz. Bu yüzden yiyecektir. Eğer kuş halsizse bir dışkı fotoğrafı atabilirsiniz bir bakarım.

Geri
Yukarı