Muhabbet kuşunun hastalığı nedir?

ScareFace

Centipat
Daha fazla  
Bu kuş uzun süredir hasta ve uçamıyor. Acaba hastalığı hakkında bir tahmininiz var mı?

Dosya Ekleri

• 17140558760703421878699954777843.jpg
    17140558760703421878699954777843.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 42
  • 17140559223244593975639960254090.jpg
    17140559223244593975639960254090.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 37
Bu kuş uzun süredir hasta ve uçamıyor. Acaba hastalığı hakkında bir tahmininiz var mı?

Merhaba, iç parazitler, beslenme eksiklikleri veya daha ciddi sağlık sorunları olabilir. En doğru teşhis ve tedavi için bir veteriner hekime başvurmanız önemli. Bu süre zarfında beslenmesine özen göstermeniz iyi olacaktır.

İlaç tedavisine ihtiyacı olabilir.

Düzenli beslemediysen ya da hiç ilgilenmediysen küsüp hasta olabilir ölme riskide var kürdanı kefire bandırıp kuşa öylede verebilirsin kefiri o zaman düzelir düzelmezse veterinere git

Hepinize teşekkür ederim en kısa sürede veterinere götüreceğim inşallah 👍🏻
Herkes veteriner demiş, eksik söylemişler. Kanatlı uzmanına götürceksin yani, kanatlılarda uzman bir veterinere. Normal veterinerler anlamaz. Veterinerle ilgili konum:

Herkes veteriner demiş, eksik söylemişler. Kanatlı uzmanına götürceksin yani, kanatlılarda uzman bir veterinere. Normal veterinerler anlamaz. Veterinerle ilgili konum:
Doğru diyorsunuz, sağ olun

Çok doğru... Bize yakın iki tane veteriner vardı, birinin kuşlardan anlamadığına acı yoldan tanık olduk maalesef... Kuşun göğsüne iğne yapmıştı, sonrasında ciğerleri su toplamıştı... Küçücük ciğeri var zaten, kolumda uyukluyordu son zamanlarında şişkin şekilde... Bir sabah kafesin dibinde yatar vaziyette bulduk... Bayağı da para vermiştik iyileşsin diye... Hatta babaannem :) o paraya kaç tane kuş alırsınız demişti :D

Yani kuşlardan anlayan, kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner bulmak çok önemli. Diğer veterinere de kuşun ayağı kırıldığı için gitmiştik, kanatlı hayvanlardan anlayan bir veterinerdi onlar. Sağ olsunlar kurtardılar kuşumu, şimdi bir ayağının üstüne yüklenemese de hem hayatta hem de ayağı yerinde... Veterinerde kaldığında yanına gidip onun yanında olduğumu hissettiriyordum, onun beni tanıdığı sesler çıkarıyordum, hayvan canlanıyordu... Sonrasında iyileşme sürecinde hem o hem ben çok yorulduk ona bakarken; ilaçları mı dersiniz, boyunluğu olduğundan rahat olamadığını mı dersiniz, gece çırpınmalarını mı dersiniz... Sonuç olarak sıkıntılı zamanlardan geçse de hayata tutundu paşam <3 İçimi de dökmüş gibi oldum böyle ama cidden anlayan veteriner çok önemli.

Geri
Yukarı