Muhabbet kuşunun kafesin altında durması

Açıkçası veteriner yerine kuştan anlayan bir kuşçuya gösterdim ve kursak mantarı başlangıcı demişti ama önerdiği ilacı kullanmama rağmen düzelme olmadı ve tekrar aynı kişiye gitmek yerine internette forumlara konu açıyorum.

İnanın avucumun içine girecek kadar evcil bir kuş ama böyle şeylerde kendime çok güvenmiyorum o yüzden bakamayacağım :) Bu arada yemin bayat olup olmadığını anlamanın yolu var mı?
Kutuda son kullanma tarihi veya üretim tarihi yazar. Son kullanma tarihine yaklaşmışsa veya içerisinde örümcek ağı gibi ağlanma var mı, kurtlanma var mı kontrol edin. Maalesef yem ve mamalarda son kullanma tarihi geçmiş çok ürün satılıyor.

Konuya bir güncelleme yapayım, kuşu iyileşme göstermeyince veterinere götürdüm ve muayenenin ardından kuşta mevsimsel bir hastalık var dedi ve vitamin verdi. İşi garantiye almak için birde petshopa gidip ordaki kuşçuya gösterdim o da hastalığı olmadığını eş istedi için böyle yaptığını söyledi. Korona virüsünden dolayı dışarı çıkamıyorum ama ilk fırsatta gidip bir dişi kuş satın alacağım. Bakalım o zamanda bu şekilde kabarık duracak mı göreceğim. Konuya yardımda bulunan herkese teşekkürler.
Güncelleme; kuş 10 günlük Triflucan tedavisi sonrası düzeldi. Şimdi vitamin vermeye başladım. Yardımlar için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı