Muharrem İnce CHP genel başkanı olabilir mi?

Ya hocam susuyum diyorum da o halde Öcalan'ı da çıkaralım hapisten derdini anlat deyip bırakalım. Bu konuşmaların, kürsüye çıkmaların eskiden olması lazımdı. PKK'ya destek verdikten sonra kürsüye çıksa konuşsa ne olur ki.
Öcalanın elinde kan var hocam. Elinde kan olan adam cezasını çeker. Dağda askere silah doğrultan da ölümüne razı olur. Yani o kadar da değil tabii ki. Ancak, eline silah almadan söylemleriyle (ne kadar aykırı olsa da) kanuna uygun bir şekilde hitabını yapsın insanlar.

Öcalanın elinde kan var hocam. Elinde kan olan adam cezasını çeker. Dağda askere silah doğrultan da ölümüne razı olur. Yani o kadar da değil tabii ki. Ancak, eline silah almadan söylemleriyle (ne kadar aykırı olsa da) kanuna uygun bir şekilde hitabını yapsın insanlar.
Katılıyorum keşke eline silah almadan hitaplarını yapsalar. Hayırlı geceler.

Katılıyorum keşke eline silah almadan hitaplarını yapsalar. Hayırlı geceler.
Elimden geldiğince CHP'nin ve CHP'lilerin bakış açısını anlatmaya çalıştım. Bu konuyu daha iyi anlayabilmek için Cumhuriyetin ilk yıllarında mecliste yapılan tartışmalara ve Ata'nın görüşlerine bakmak lazım. Zira o zamanlarda da bu tür konular tartışılmış.

Geri
Yukarı