Muharrem İnce'ye oy verir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Partisine milletvekiliği ve yerel seçimlerde veririm ancak kendisine oy vermem. Z kuşağı dışında nasıl diğer kesimlerden kitlesini oluşturacaksa artık..

Kısmen getirdiler arkadaş göremiyor musun? Demokrasiyle yönetilse şimdiye kadar elli kere Erdoğan'nın devrilmesi gerekirdi. Adam çıkıyor Allah diyor kitap diyor bazı halktan kesimler aklını kaybediyor. Biraz daha kalırsa peygamber falan ilan edilecek az kaldı.
Adam C.başkanı olmadan önce de Allah, kitap diyordu. Bunu halk biliyor. Sen asıl seçimden önce Allah deyip, Yasin okuyup, Seçimden sonra rakı-balık sofrası kuranlardan kork. Hergün cuma namazı kılanlardan kork.

Sahi yaa. Şeriat deyince ne anlıyorsunuz. Çok merak ediyorum. Sizce şeriat nedir.

Konuya atılan tüm yorumları okudum. Siz cidden hem siyasetten anlamayıp ülkenin bu halde olmasını hak eden kendini genç sanan figürlermişsiniz. Sizin bu zihniyetiniz için oyum cidden AKP'ye.

Başkanlık seçiminin olduğu gece ilk sandıklar açıldıktan hemen sonra ortadan kayboluşunun sebebini hala öğrenemedim. Ne oldu?
FaWKUyoXoAA_rWN.jpg

Hangi konuya yazacağımı bilemedim. Merak ettiğim bir şey var. Hem c.başkanlığı için, hem de milletvekilliği için oy kullanacağız. Yani iki oy pusulası ve 2 sandık olacak.

Mesela adam cumhurbaşkanlığında Muharrem İnce'ye verdi diyelim. Ama hiç kimse de milletvekilliğinde Muharrem İnce'nin partisine vermedi. Cumhur ittifakına veya Millet ittifakına verdi diyelim. Yani Muharrem İnce'nin hiç bir milletvekili olmasın.

Bu durumda ne olur. Muharrem İnce C.başkanlığını nasıl yürütür.

Hangi konuya yazacağımı bilemedim. Merak ettiğim bir şey var. Hem C. Başkanlığı için, hem de milletvekilliği için oy kullanacağız. Yani iki oy pusulası ve 2 sandık olacak.

Mesela adam cumhurbaşkanlığında muharrem Ince'ye verdi diyelim. Ama hiç kimse de milletvekilliğinde muharrem Ince'nin partisine vermedi. Cumhur ittifakına veya millet ittifakına verdi diyelim. Yani muharrem Ince'nin hiçbir milletvekili olmasın.

Bu durumda ne olur? Muharrem ince C. Başkanlığını nasıl yürütür.

Cb seçiminde belirli bir yüzde alır. Seçimden 1 ay sonra milletvekilliği için oy kullanırsın. %10 oy aldı örneğin 25 vekil çıkarma hakkı olur mv seçiminde.

Boş oy bambaşka bir sey. Saçma sapan is yapmayın. 1. Turda verilmeyecek kişi belli. 2. Turda verilmeyecek kişi belli. İstediğin kişiye bas oyunu.

Aynen ülkeye darbe yapan malum kişilerin arkasında olduğu kişilere oy verince vatana ihanet olmuyor değil mi?
Dostum son darbeyi diyorsan yanlışsın. Bu tam tersi malum partinin bu kadar yanlış politikaları ile ilgili.

Kendisini sevsemde maalesef oy böldüğünü düşünmekteyim kk önderliğindeki ittifakdan umudum yok fakat tek ciddi rakip onlar sayın incenin gururunu kenara koyup kk ittifakına katılması gerektiğini düşünüyorum %2 oy alıp bile bölse zarar kk için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı