Muse Editörü IE Uyumluluk Sorunu

Murat Aşan

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Başlıkta belirttiğim gibi Muse editörü ile site tasarımı yaptım. Bu tasarımı deneme amaçlı yayınlanmadan önce test etmek için bedava bir sunucuya yükledim. Sorun sitenin chrome'un bazı sürümleri ve İE de açılmasına rağmen. Uyarı penceresinde "MuseJSAssert: Error calling selector function:TypeError:Nesne,'watch' özelliğini veya yöntemini desteklemez" uyarısını alıyorum. Browser uyumluluk testlerinde de aynı uyarılar aldım. Eric ve normalize'yi denemeye çalıştım ama Muse, Dreamweaver gibi kodla tasarlanmıyor. Bu yüzden sizlerden css ve ya scriptlerden hangilerini silmem yada metin üzerinde değiştirmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

Javascript dosyalarındaki eksikliklerden kaynaklandığını Adobe yardımında buldum ancak firmanın kendisi burada net bir çözüm sunmamış. Bütün dosyaları senkronize etmek ya da yeniden yüklemek önerilmiş. Bir de farklı JQuery kurulumları ya da Java kurulumlarında çakışma uyarısı verilmiş. Hepsi bu kadar, sorun sadece sende yok sayısız Muse kullanıcısında farklı şekillerde ortaya çıkıyor.

Konu kilit olması için sorunu nasıl düzelttiğimi yazacağım. Hosting üzerindeki PHP ve MySQL versiyonlarını en son sürüme yükselttim, ayrıca JQuery kodları da dahil. Normalde kodların versiyonu core 1.8.3 bunu 2.0.1 e kadar yükselttim ama eğer benim gibi sorun yaşayan olursa önce bunları denesin. Sonra en kötü ihtimal host'u değiştirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı