Music led box devresi - Sese duyarlı led projesi

Eray Eker

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Tekirdağ/Kırklareli/Edirne
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Forumda haftada en az 1 kere açılan bir konu aslında ve bu konulara artık son vermenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Çoğu kişi hoparlörünün iç bağlantılarıyla uğraşıp hem ses kalitesini düşürüyor hemde hoparlörün kullanım süresini düşürüyor. Yada yapmayı bilmediği için tereddüt ile yaklaşıp sonunda vazgeçiyor. @Silinen üye ile uğraşıp devresini çizdik ve baskı devresini oluşturduk. Video en kısa zamanda yüklenecek.

10552162_10202978530558602_828613386_o.jpg
awqq.PNG
IMG_20140708ss_152259.jpg

Devre1+1 hoparlörle, 2+1 hoparlörde test edildi. Talep olursa devrenin monte / demonte şeklinde satışı düşünülebilir.

Malzemeler :
1 adet TIP31 Transistör.
2 adet stereo jak erkek.
1 adet uygun gerilim ve voltajda adaptör.
1 adet 2 giriş 1 çıkış jak.

Dosya Ekleri

• IMG_2014070118_152308.jpg
    IMG_2014070118_152308.jpg
    314,9 KB · Görüntüleme: 546
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 renk led alıcam mavi ve kırmızı ilk onları birbirine lehimliyeceğim tavanda lehimleme yani birleştirme bittikten sonra yapıştıracağım tavana, ledin bitiminden adaptöre kablomu gelmesi gerekiyor bide bunun için kablo alıcam ne tür bi kablo almamı önerirsin ? bide adaptöre nasıl bağlayacağım yardımcı olursan sevinirim :)

LED leride 3 çipli almayı düşünüyorum Logitech 2+1 ses sistemim var

Ben 2 renk led alıcam mavi ve kırmızı ilk onları birbirine lehimliyeceğim tavanda lehimleme yani birleştirme bittikten sonra yapıştıracağım tavana, ledin bitiminden adaptöre kablomu gelmesi gerekiyor bide bunun için kablo alıcam ne tür bi kablo almamı önerirsin ? bide adaptöre nasıl bağlayacağım yardımcı olursan sevinirim :)

LED leride 3 çipli almayı düşünüyorum Logitech 2+1 ses sistemim var

Yukarıda devre bağlantısı var. Ledlere güç kaynağının (+) ucu ve transistörün çıkış ucunu uzatacaksın. Kablo olarak zil teli alabilirsin. Bağlantılar için resim atarsın yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı