MUX Switch açmak ne kadar performans katar?

YalpTurhan2125

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende hybrid Optimus veya diğer adı ile MUX Switch özelliği mevcut. MUX Switch actigimda kablolu ekran olarak kullanabiliyorum. Bunun FPS'ye bir etkisi olur mu bir de NVIDIA denetim masasında ekran yönetimi menüsünü etkinleştiriyor Dell G15 5530 kullanıyorum MUX Switch özelliğinin tek farkı RTX 4060'ı 2.ekran olarak seçmesi ve kablolu ekran olarak ayarlaması bu dediğim bilgi ayarlar sistem gelişmiş ayarlar kısmında yazıyor Windows 11 de bunun FPS'ye bir katkısı olur mu bunu bilmek ıstiyorum.

En kötü senaryoda %10. Ben 45 W 4050 kullanıyorum bende ağır oyunlarda 60 FPS'den 75-80'lere çıkacak kadar kazanım sağladı.

AAA oyunlarda öyle aşırı bir fark olmuyor fakat yine de fark oluyor. CPU ağırlıklı, biraz daha hafif oyunlarda ise fark bir hâyli artıyor. Yani her türlü bir + mevcut. O yüzden açılmalı.

PUBG, CS, Valorant benzerimsi CPU ağırlıklı oyunlarda baya fark oluyor. Lakin üstteki arkadaşın dediği gibi AAA oyunlarda çok az fark yaratıyor hatta Cyberpunk'ta daha kötü çalıştığına şahit oldum.

PUBG, CS, Valorant benzerimsi CPU ağırlıklı oyunlarda baya fark oluyor. Lakin üstteki arkadaşın dediği gibi AAA oyunlarda çok az fark yaratıyor hatta Cyberpunk'ta daha kötü çalıştığına şahit oldum.
Mesela robloxta açınca roblox kafayı yiyor ekranda donmalar felan oluyor ama fps düşmüyor Ekranda 3 4 saniyede Bi düzenli olarak donma oluyor ama fps hala 165 te sabit robloxta hatalara sebep oluyor ayrıca mux switch Güçlü olan ekran kartına almayınca bir anlamı olmuyor.

PUBG, CS, Valorant benzerimsi CPU ağırlıklı oyunlarda bayağı fark oluyor. Lakin üstteki arkadaşın dediği gibi AAA oyunlarda çok az fark yaratıyor hatta Cyberpunk'ta daha kötü çalıştığına şahit oldum.

AAA oyunlarda öyle aşırı bir fark olmuyor fakat yine de fark oluyor. CPU ağırlıklı, biraz daha hafif oyunlarda ise fark bir hâyli artıyor. Yani her türlü bir + mevcut. O yüzden.

Mesela Roblox'ta açınca Roblox kafayı yiyor ekranda donmalar falan oluyor ama FPS düşmüyor ekranda 3 4 saniyede bir düzenli olarak donma oluyor ama FPS hala 165'te sabit Roblox'ta hatalara sebep oluyor ayrıca MUX Switch güçlü olan ekran kartına almayınca bir anlamı olmuyor.

AAA oyunlarda öyle aşırı bir fark olmuyor fakat yine de fark oluyor. CPU ağırlıklı, biraz daha hafif oyunlarda ise fark bir hâyli artıyor. Yani her türlü bir + mevcut. O yüzden açılmalı.

Mesela Roblox'ta açınca Roblox kafayı yiyor ekranda donmalar falan oluyor ama FPS düşmüyor ekranda 3 4 saniyede bir düzenli olarak donma oluyor ama FPS hala 165'te sabit Roblox'ta hatalara sebep oluyor ayrıca MUX Switch güçlü olan ekran kartına almayınca bir anlamı olmuyor. Daha çok FPS düşürüyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı