N11 marketplace mağazası ve MNG'nin rezilliği

Soraka Kajmer

Hectopat
Makaleler
8
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba. Şu an çok sinirli bir şekilde yazıyorum ve sizi de bu satıcı hakkında bilgilendirip alışveriş yapmamanız gerektiğini belirtmek için yazıyorum.
N11 marketplace satıcısından 15/06/23 tarihinde Razer DeathAdder V2 Pro mouse sipariş etmiştim. Satıcının değerlendirmelerini okurken çok garibime gitmişti ve anlık satıcıya pek güvenemedim içim rahat etmedi.
Siparişimi:
16/06/23 tarihinde iade talebimi oluşturdum.

1688378548361.png

Kargo şubeye 17/06/23 tarihinde geldi.

1688378570079.png

Buraya kadar herhangi bir sorun yok olaylar yavaştan başlıyor.
Kargoyu elden almayacağımı kargonun satıcıya geri gönderilmesini istedim ve bunu MNG müşteri temsilcisine güzel bir şekilde anlattım. Onlar da talebimi oluşturdular.
Araya pazar günü gimresine rağmen benim ürünümün 3 iş günü ile beraber 21/06/23 tarihinde iadesinin başlaması gerekiyordu bu süreçte kargom hala yola çıkmadığından müşteri temsilcisini arayıp kargomun artık çıkması gerektiğini 3. günü tamamlamış olduğunu talebimi de bildirmeleri gerektiğini söyledim. Onlar da bana kargonun iadesinden 1 gün sonra yola çıkacağını söylediler ben de inanıp herhangi bir şey demedim. Aradan bir 3 gün daha geçti sabır taşı çatladı çünkü paraya ihtiyacım vardı. Her gün günde 2 3 defa müşteri temsilcilerini arayıp artık kargomun çıkarılması gerektiğini kargomun 1 haftadır şubede beklediğini sürecin sizler yüzünden uzadığını onlara belirttim tavırlarımı daha da sertleştirdim ve sonunda 24/06/23 tarihinde kargom iadeye düştü.

1688379003506.png

Her şey çok iyiydi kargom nihayet 26/06/23 saat 9.30 cıvarında teslim edildiği bilgisini aldım. Ve hemen talebime koştum ve bir de ne göreyim :D

1688379327900.png

Kargonun ellerinde olmasına rağmen 2 saat geçtikten sonra yani saat 11 de iade olmasını istediğim kargoma, kargo ellerinde olmasına rağmen red yanıtı gelmiş cidden akıl almaz olay. Bunun üzerine yeniden bir talep oluşturdum.

1688379524515.png

Araya bayram girdi şu bu girdi benim sürecim aksadı. Bugün nihayet talebimin onaylanmış olması dileği ile uyandım ve bilgisayara koştum. Bir de ne göreyim :D

1688379748619.png

Ürünün neden bana geri gönderildiği hakkında herhangi bir detay da belirtilmemiş kafalarına göre geri göndermişler(bu yazıyı yazarken kurye geldi ve kargoyu almayacağımı iade sürecine düşmesini istediğimi belirttim).

Yani kısa ve öz olarak bu satıcıdan herhangi bir ürün alınmaz benim gibi siz de mağdur olursunuz.

Dosya Ekleri

• 1688379374527.png
    1688379374527.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 1688379095540.png
    1688379095540.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba. Şu an çok sinirli bir şekilde yazıyorum ve sizi de bu satıcı hakkında bilgilendirip alışveriş yapmamanız gerektiğini belirtmek için yazıyorum.
N11 marketplace satıcısından 15/06/23 tarihinde Razer DeathAdder V2 Pro mouse sipariş etmiştim. Satıcının değerlendirmelerini okurken çok garibime gitmişti ve anlık satıcıya pek güvenemedim içim rahat etmedi.
Siparişimi:
16/06/23 tarihinde iade talebimi oluşturdum.

Eki Görüntüle 1845573

Kargo şubeye 17/06/23 tarihinde geldi.

Eki Görüntüle 1845575

Buraya kadar herhangi bir sorun yok olaylar yavaştan başlıyor.
Kargoyu elden almayacağımı kargonun satıcıya geri gönderilmesini istedim ve bunu MNG müşteri temsilcisine güzel bir şekilde anlattım. Onlar da talebimi oluşturdular.
Araya pazar günü gimresine rağmen benim ürünümün 3 iş günü ile beraber 21/06/23 tarihinde iadesinin başlaması gerekiyordu bu süreçte kargom hala yola çıkmadığından müşteri temsilcisini arayıp kargomun artık çıkması gerektiğini 3. günü tamamlamış olduğunu talebimi de bildirmeleri gerektiğini söyledim. Onlar da bana kargonun iadesinden 1 gün sonra yola çıkacağını söylediler ben de inanıp herhangi bir şey demedim. Aradan bir 3 gün daha geçti sabır taşı çatladı çünkü paraya ihtiyacım vardı. Her gün günde 2 3 defa müşteri temsilcilerini arayıp artık kargomun çıkarılması gerektiğini kargomun 1 haftadır şubede beklediğini sürecin sizler yüzünden uzadığını onlara belirttim tavırlarımı daha da sertleştirdim ve sonunda 24/06/23 tarihinde kargom iadeye düştü.

Eki Görüntüle 1845591

Her şey çok iyiydi kargom nihayet 26/06/23 saat 9.30 cıvarında teslim edildiği bilgisini aldım. Ve hemen talebime koştum ve bir de ne göreyim :D

Eki Görüntüle 1845601

Kargonun ellerinde olmasına rağmen 2 saat geçtikten sonra yani saat 11 de iade olmasını istediğim kargoma, kargo ellerinde olmasına rağmen red yanıtı gelmiş cidden akıl almaz olay. Bunun üzerine yeniden bir talep oluşturdum.

Eki Görüntüle 1845610

Araya bayram girdi şu bu girdi benim sürecim aksadı. Bugün nihayet talebimin onaylanmış olması dileği ile uyandım ve bilgisayara koştum. Bir de ne göreyim :D

Eki Görüntüle 1845623

Ürünün neden bana geri gönderildiği hakkında herhangi bir detay da belirtilmemiş kafalarına göre geri göndermişler(bu yazıyı yazarken kurye geldi ve kargoyu almayacağımı iade sürecine düşmesini istediğimi belirttim).

Yani kısa ve öz olarak bu satıcıdan herhangi bir ürün alınmaz benim gibi siz de mağdur olursunuz.
Ben daha n11 den bir ürün almam alacak olsam da 2 kez düşünürüm. Ram aldım sahte geldi, eyvallah dedim. Kullanıyorum 1-2 kez PC mavi ekran verdi yine eyvallah dedim.

Yine ya Trendyol ya da yine n11 di snowman M 200 soğutucusu aldım, yorumlarda da herkese x 200 göndermiş satıcı. Dedimki herkese x 200 göndermişsiniz bana da x 200 gönderirseniz iade ederim dedim. Satıcıda 2 si de aynı ürün dedi. Ve baktım x200 geldi sordum sorusturdum fanı daha buyuk daha serin tutar dediler. Şu an kullanıyorum traktör gibi ama işlemci 56 geçmiyor diye ses etmiyorum. İçime de sinmiyor. Yine Trendyol ve hepsi buradadan 1 er adet Ziyou Lang T60 klavye aldım 2 sinin de faturası gelmedi. Daha ürün alırsam ya çok araştıracağım ya da Amazon dışına bulasmayacagim.

Ben daha N11'den bir ürün almam alacak olsam da 2 kez düşünürüm. RAM aldım sahte geldi, eyvallah dedim. Kullanıyorum 1-2 kez PC mavi ekran verdi yine eyvallah dedim.

Yine ya Trendyol ya da yine N11'di Snowman M 200 soğutucusu aldım, yorumlarda da herkese X 200 göndermiş satıcı. Dedimki herkese X 200 göndermişsiniz bana da X 200 gönderirseniz iade ederim dedim. Satıcıda 2'si de aynı ürün dedi. Ve baktım X200 geldi sordum sorusturdum fanı daha buyuk daha serin tutar dediler. Şu an kullanıyorum traktör gibi ama işlemci 56 geçmiyor diye ses etmiyorum. İçime de sinmiyor. Yine Trendyol ve Hepsiburada'dan 1'er adet Ziyou Lang T60 klavye aldım 2 sinin de faturası gelmedi. Daha ürün alırsam ya çok araştıracağım ya da Amazon dışına bulasmayacagim.

Amazon'un gözünü seveyim ya vallahi insan olduğumuzu hissettiriyorlar.

Güncelleme**

Satıcı firmanın bana ürünü geri göndermesinin sebebi;

1688385404872.png

Yeni gelişme ***

1688388132259.png

Yeni güncelleme ürünün sözde açıldığını iddia ediyorlar THH yolları görünüyor.

1688389928829.png

kargo firmasını aradım satıcı firmanın kendileriyle görüşmesi gerektiğini belirtmeleri üzerine satıcı firmaya yazdım bakalım nasıl tepki alacağız
1688393512721.png

Son düzenleme:
Hocam linkini bıraktığınız mağazanın yorumlarının birçoğu gayet normal gözüküyor. Ayrıca satıcının sattığı ve sizin almak istediğiniz farenin 46 değerlendirmenin 43'ü olumlu yorum yapmış. İade talebi yapmakta %100 haklısınız böyle bir hakkınız da var buna bir şey demiyorum mağazayı da korumuyorum ancak sorum direkt size: Satıcıya güvenememekten değil de fareyi almaktan vazgeçtiğiniz için mi iade talebi oluşturdunuz acaba?

Hocam linkini bıraktığınız mağazanın yorumlarının birçoğu gayet normal gözüküyor. Ayrıca satıcının sattığı ve sizin almak istediğiniz farenin 46 değerlendirmenin 43'ü olumlu yorum yapmış. İade talebi yapmakta %100 haklısınız böyle bir hakkınız da var buna bir şey demiyorum mağazayı da korumuyorum ancak sorum direkt size: Satıcıya güvenememekten değil de fareyi almaktan vazgeçtiğiniz için mi iade talebi oluşturdunuz acaba?

Hocam ilk benim başıma gelen bir olay değilmiş. Ben yorumların birçoğunun bot olduğunu ya da bir şekilde hallettiklerini düşünüyorum.
Ekşi Sözlük

Mağazaya güvenemediğim için vazgeçtim diyip iptal ettim üstüne 50 TL verip MediaMarkt'tan Aldım.
(Bir de ürüne girerseniz 1 kişinin sadece o satıcıdan aldığını görmüş olursunuz.)

Sabreden derviş muradına ermiş.

1689347832890.png

elime bile ulaşmayan kargo için bunu ilk etapta yapmak yerine 1 ay boyunca süründürdüler :D
1689347948825.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı