Çözüldü NAS disk nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

user149848902

Decapat
Daha fazla  
HDD'lere bakıyordum ve standart HDD'lerden farklı olmak üzere NAS disk diye bir şey gördüm. Nedir bu nas disk?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İnternet baktığımda anlamamıştım o yüzden bir forumu tercih ettim ve hala anlamadım.
NAS Diskler genelde 7/24 kullanımda fakat hafif yükte kullanımda oluyor. Performansları daha düşük fakat ömürleri daha yüksek. Ondan harddiskler güvenlik kamerası, nas, sadece veri depolama, kişisel bilgisayar diye ayrılıyor. Alsanız çalışır muhtemelen sıkıntısız kullanırsınız ama mantıklı olmaz. 7200RPM civarı birşey bakın PC kullanımına yönelik.
Başlığa sağ tıklayıp arattım çok zor olmadı: "Ağ bağlantılı depolama İngilizce adıyla network-attached storage yani kısaca NAS, standart bir Ethernet bağlantısı ile dosya paylaşımına bağlı depolama imkanı tanıyan, yerel bir ağda çalışan dosya depolama cihazıdır. NAS cihazlarının bir klavyesi veya bir ekranları yoktur ve tarayıcı temelli bir program aracılığıyla yönetilirler. LAN içerisindeki her bir NAS bağımsız bir ağ noktasında ikamet eder ve kendi IP adresine sahiptir. "

Artı -1 Eksi
Standart bir ethernet bağlantısı ile dosya paylaşımına bağlı depolama imkanı tanıyan, yerel bir ağda çalışan dosya depolama cihazıdır. LAN içerisindeki her bir NAS bağımsız bir ağ noktasında ikamet eder ve kendi IP adresine sahiptir genellikle sunucularda kullanılır :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
İnternet baktığımda anlamamıştım o yüzden bir forumu tercih ettim ve hala anlamadım.
NAS Diskler genelde 7/24 kullanımda fakat hafif yükte kullanımda oluyor. Performansları daha düşük fakat ömürleri daha yüksek. Ondan harddiskler güvenlik kamerası, nas, sadece veri depolama, kişisel bilgisayar diye ayrılıyor. Alsanız çalışır muhtemelen sıkıntısız kullanırsınız ama mantıklı olmaz. 7200RPM civarı birşey bakın PC kullanımına yönelik.

Çözüm
Nas diskler genelde 7/24 kullanımda fakat hafif yükte kullanımda oluyor. Performansları daha düşük fakat ömürleri daha yüksek. Ondan harddiskler güvenlik kamerası, nas, sadece veri depolama, kişisel bilgisayar diye ayrılıyor. Alsanız çalışır muhtemelen sıkıntısız kullanırsınız ama mantıklı olmaz. 7200RPM civarı bir şey bakın PC kullanımına yönelik.

Çok teşekkürler şimdi daha iyi anladım ben HDD'de oyun depolayacaktım demek ki nas diskler buna uygun degilmiş.

Çok teşekkürler şimdi daha iyi anladım ben HDD'de oyun depolayacaktım demek ki nas diskler buna uygun değilmiş.
Sadece depolayacaksanız WD Green gibi diskleri kullanabilirsiniz. Hem depoalrım hem oynarım derseniz Blue/Black. Başka alternatifleri de var. Aralarında dediğim gibi çok fark yok sıkıntı oluşturmaz fakat almışken WD Blue segmentinde birşey bakın.

Sadece depolayacaksanız WD Green gibi diskleri kullanabilirsiniz. Hem depoalrım hem oynarım derseniz Blue/Black. başka alternatifleri de var. Aralarında dediğim gibi çok fark yok sıkıntı oluşturmaz fakat almışken WD Blue segmentinde bir şey bakın.

Reis sence şunu mu WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk | ITOPYA alayım şunu mu Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk | ITOPYA yoksa bunu mu SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk | ITOPYA

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı