Nasıl açık liseye geçebilirim?

Charluz

Femtopat
Daha fazla  
12. Sınıf ögrencisiyim. Üniversite sınavına çalışmak için açık liseye geçmek istiyorum. Yeni gelen yasalardan sonra nasıl geçerim?

12. sınıf ögrencisiyim. Üniversite sınavına çalışmak için açık liseye geçmek istiyorum. Yeni gelen yasalardan sonra nasıl geçerim?

Yeni koşullar sanırım 9. sınıflarla beraber yürürlüğe girdi. Sizin açık öğretime geçebiliyor olmanız lazım.

Yeni koşullar sanırım 9. sınıflarla beraber yürürlüğe girdi. Sizin açık öğretime geçebiliyor olmanız lazım.
Hayır böyle bir şey yok. Yasa henüz çıkmadığı için hiç kimse kesin bir bilgiye sahip değil.

12. Sınıf ögrencisiyim. Üniversite sınavına çalışmak için açık liseye geçmek istiyorum. Yeni gelen yasalardan sonra nasıl geçerim?
Normal bir şekilde müdüre veya müdür yardımcısına başvurarak açık liseye geçmek istediğinizi, henüz yasanın çıkmadığını söyleyebilirsiniz.

Hayır böyle bir şey yok. Yasa henüz çıkmadığı için hiç kimse kesin bir bilgiye sahip değil.

Normal bir şekilde müdüre veya müdür yardımcısına başvurarak açık liseye geçmek istediğinizi, henüz yasanın çıkmadığını söyleyebilirsiniz.

O zaman yasa çıkmadığına göre geçebilir.

Henüz kayıtlar açılmadığı için mümkün değil. Yasa'nın kesinleşmesini bekliyorlar.

Böyle bir kural okullara 1-2 hafta kala açıklanmaz. Herkes belirli bir planlama yapmıştır. Şuan herkes açık liseye geçebilmek için sebep arıyor. Kimse niye bu kadar kişi açık liseye geçmek istiyor diye sorgulamıyor. Yine yanlış çözümler.

Şu an başvurabilir miyim? 2 haftaya dershane başlıyor. Geride kalmak istemiyorum. 2 haftada çözülebilecek bir şey mi? İl değiştirme bir mazeret olarak kabul edilebilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı