Nasıl bir forum sayfası oluşturulur?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Forum sayfalarını inceliyorum hepsi Technopat'ın kullandığı forum altyapısı sistemini kullanıyorum. Neredeyse 1-2K'ya yakın forum sayfalar var. Nasıl bir forum sayfası açarım, forum sayfası açmak herkesin yapabileceği bir iş mi, forum sayfası açmak ücretli mi, para kazanır mıyım?

Selam arkadaşlar. Forum sayfalarını inceliyorum hepsi Technopat'ın kullandığı forum altyapısı sistemini kullanıyorum. Neredeyse 1-2K'ya yakın forum sayfalar var. Nasıl bir forum sayfası açarım, forum sayfası açmak herkesin yapabileceği bir iş mi, forum sayfası açmak ücretli mi, para kazanır mıyım?

Reis bakiye lazım ve bu işi herkes yapamaz.

Forum sayfalarını inceliyorum hepsi Technopat'ın kullandığı forum altyapısı sistemini kullanıyor.

XenForo kullanıyor bu forum. XenForo gibi çeşitli forum yazılımları var. Discourse, Flarum, MyBB gibi.

...forum sayfası açmak herkesin yapabileceği bir iş mi?

Zamanınızın ve paranızın olması gerek.

...forum sayfası açmak ücretli mi, para kazanır mıyım?

Forum için ekstra bir Hosting almayacaksanız ücretli değil. Yani elinizde bir sunucu zaten vardır, onun üzerinde forumu çalıştırırsınız.

Para kazanma kısmı da çok belirsiz.

Kendi yazılım bilginiz varsa tabi kendi internet sitelerinizi açabilirsiniz ama siteyi googlede göstermek için özel bir alan adı satın almanız ve siteyi açık tutmak için hosting hizmeti kiralamanız lağzım, sunucunuzu kendi bilgisayarınızda da çalıştırabilirsiniz ama kullanıcı bilgisayarlarının çekirdek sayısı ve ram miktarı az olduğundan çok fazla kişi giriş yapamadan siteniz kasmaya veya donmaya başlar o yüzden ücret olarak alan adı ve hosting hizmetine aylık
ücret ödersiniz (alan adları genelde yıllık olarak satılıyor ve hosting hizmetini de yıllık olarak toplu alabilirsiniz).

Geri
Yukarı