Nasıl ciddi anlamda ders çalışılır?

HKHBHKK APORIQ

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ders çalışmamı olumsuz etkileyen etmenler:
  • Şahsi odam olmaması (kendi görüşüm; yattığım odada kardeşimin kıyafetleri, bir dikey süpürge ve tuvalet kağıtları var; ayrıca masanın yanındaki sandalyenin ayağı tam halının kenarına denk geliyor.
  • +Ailem böyle bir odada çalışmaya zorluyor.
  • Ailemin ne yapacağı belli olmadığı için program ayarlayamıyor/kuramıyor/düzenleyemiyorum.
  • Psikolojim günün nasıl geçtiğini bile anlayamayacak kadar kötü, şu an bunu ne ara yazdım onu sorguluyorum.
  • Gelecekle alakalı hayallerimden ve düşüncelerimden çıkamıyorum.
  • Ailem destek vermiyor.
Cidden nasıl 24 dakika içinde TYT matematik çözüp nasıl 39 D 1 Y yapıyorlar?

Deneyerek, video ile konu anlatımını anlıyor musun bir dene eğer anlamadığını hissediyorsan birde konu anlatımlı kitaplardan bak.
İkisi de bana uzun geliyor hocam, mesela fizikte her konuda formülleri ayrı ayrı görüyoruz, bunları tek bir sayfada toplayan kitap yok, ben birine baksam bir öncekini unuturum ararken.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En iyisi sen bunu kafan boşken bir izle.
Sad müzik uykumu getiriyor hocam 2. saniyede bıraktım. Başka video önerin veya başka çözüm bulun.

İkisi de bana uzun geliyor hocam, mesela fizikte her konuda formülleri ayrı ayrı görüyoruz, bunları tek bir sayfada toplayan kitap yok, ben birine baksam bir öncekini unuturum ararken.
Zaten bu kafayla hiçbir formül ezberleyemezsiniz mühendislik öğrencisiyim ve gördüğünüzün 3-4 katı formül görüyorum ezberlemem mümkün değil bu formülleri sorularda yerine yazıp kullanmadıktan sonra kafana yerleştiremezsin.

Hocam her şey uzun, sıkıcı ama eğer çalışmak istiyorsan göze alman lazım.
Emin ol kimse canı istedi diye ders çalışmıyor.

Sad müzik uykumu getiriyor hocam 2. saniyede bıraktım. Başka video önerin veya başka çözüm bulun.

Müzik değil de hocaların dediklerine dikkat versen?

Motivasyon videoları boş bana göre hedefin için çalışmadıktan sonra videolarla nereye kadar gideceksin ayrıca bahanelerin ardına sığınmaya çok alışmışsın bu huyundan vazgeçmen gerekiyor. Sadece ders konusunda değil hayatında da önemli bir fark yaratıcaktır.

Motivasyon videoları boş bana göre hedefin için çalışmadıktan sonra videolarla nereye kadar gideceksin ayrıca bahanelerin ardına sığınmaya çok alışmışsın bu huyundan vazgeçmen gerekiyor. Sadece ders konusunda değil hayatında da önemli bir fark yaratacaktır.

Bana görede boş ama hocaların dedikleri motivasyon etmedi direk gerçekleri yüzüme vurdu. En azından benim için.

Geri
Yukarı