Nasıl Ders Çalışabilirim ?

nutsSincapı

Hectopat
Arkadaşlar 9.sınıf öğrencisiyim.Fen lisesine gidiyorum fakat fen lisesini 2. TEOG'a son 3 gün çalışarak kazandım diğer günler yattım sadece dersi dinledim (sayılır). Artık ders çalışmaya başlamak istiyorum fakat bir türlü başlayamıyorum artı olarak dersler de çok sıkıyor ne yapmalıyım çünkü çalışmaya başlamam lazım az da olsa. Bu zamana kadar diğer çalışanlara inek diyerek geçindim fakat çalışmak gerçekten ihtiyaçmış.:LOL: Ayrıca TEOG'dan 458 puan almıştım.

Son düzenleme:
Okulun bittikten sonra eve gittiğinde yemeğini ye az dinlen sonra bi dersleri toplamda 1-1.30 saat tekrar et. Hergün böyle yap haftasonlarıda bu tekrar ettiğin derlerin üstünden bir daha geç her hafta böyle yaparsan sana yardımı dokunur. Hocalar boşa demiyor eve gidince tekrar edin diye. Birde sınavların yaklaştığında ders çalışma saatlerini biraz daha arttırabilirsin mesela. Bu dediklerim hem vaktinden fazla zaman almaz hem de geleceğin için (üniversite sınavı) daha sağlam bir zemin hazırlar.

Okulun bittikten sonra eve gittiğinde yemeğini ye az dinlen sonra bi dersleri toplamda 1-1.30 saat tekrar et. Hergün böyle yap haftasonlarıda bu tekrar ettiğin derlerin üstünden bir daha geç her hafta böyle yaparsan sana yardımı dokunur. Hocalar boşa demiyor eve gidince tekrar edin diye. Birde sınavların yaklaştığında ders çalışma saatlerini biraz daha arttırabilirsin mesela. Bu dediklerim hem vaktinden fazla zaman almaz hem de geleceğin için (üniversite sınavı) daha sağlam bir zemin hazırlar.
Yazım yanlışlarınızı düzeltin de ban yemeyin.Ayrıca teşekkürler deneyecğim. Fakat bunları yaptıktan sonra bilgisayar oynayabilir miyim ? Bir zararı olur mu ?

Onu işte bilemem. Bilgisayar seni engellermi engellemez mi diye. Sonuçta bu senin kafanda biten iş. Benim ki sadece bir tavsiye geri kalan işler sana kalmış...

9. Sınıfın tadını çıkar. Tabi 10-11 temeli 9. Sınıf kendini zorlama , dersler basit. 9 da çok ders çalışırsan 10 ve 11 için yorgun kalırsın. Yavaş yavaş çalış. Ben elimde olsa zamanda geriye gidip 9. sınıfta ders çalışırdım. Ort : 71.50 gelmişti. Biolojim ort : 0.5 di. Hiç dalga geçerdim. Sonra teşekkür alamayınca kötü olmuştum. Orta kararda kal diyeceğim bu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı