Nasıl hızlı ezberlenir?

Yazarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Tekrar tekrar okuyun veya. Öğrenme teknikleri kişiden kişiye değişiyor. Ben kendi kendime anlatarak öğreniyordum.

Yarın sınavım var yaklaşık 10 satırlık ezber kaldı nasıl hızlı ezberlerim?

Olay örgüsü kurarak ezberlemeyi dene. Mesela anathar kelimeler ekmek, kelebek, kitap, pasta olsun. "Ekmek almak için dışarı çıktım. Ekmek almaya giderken etrafta kelebekler uçuşuyor. Yoldan geçerken dış camdan kitapları dizen ablanın kitapları düşürdüğünü gördüm. Ekmek almak için girdiğim fırında çeşit çeşit pastalar vardı. Ekmeği alıp eve döndüm." gibi.

8 sayfa hocam yetişmedi.
Pişman olmuşsunuz galiba. Umarım bir daha olmaz böyle bir olay. Başarılar dilerim.

Olay örgüsü kurarak ezberlemeyi dene. Mesela anathar kelimeler ekmek, kelebek, kitap, pasta olsun. "Ekmek almak için dışarı çıktım. Ekmek almaya giderken etrafta kelebekler uçuşuyor. Yoldan geçerken dış camdan kitapları dizen ablanın kitapları düşürdüğünü gördüm. Ekmek almak için girdiğim fırında çeşit çeşit pastalar vardı. Ekmeği alıp eve döndüm." gibi.
Verdiğiniz örnek güzel ama neyle alakalı bir şey söylememesi ayrı bir konu. Ama yine de mantıklı.

Pişman olmuşsunuz galiba. Umarım bir daha olmaz böyle bir olay. Başarılar dilerim.

Verdiğiniz örnek güzel ama neyle alakalı bir şey söylememesi ayrı bir konu. Ama yine de mantıklı.

Mühendislik okumuyorsa 8 sayfa formül olmaz. Bize bile formül kağıdı veriyorlar onun için. Onun dışında işe yarar.

Mühendislik okumuyorsa 8 sayfa formül olmaz. Bize bile formül kağıdı veriyorlar onun için. Onun dışında işe yarar.
Hocam, liseli bir arkadaş olabilir. Formül değildir belki. Ödevi son ana bırakmış olabilir. 8 sayfa formül demiyor. 10 sayfalık satırı ezberlemekten bahsediyor. Kendisi tam açıklama yaparsa daha güzel olacak. @serdarrrr4r

Yazılım dersiydi, hocam 7 sayfa kod kodların hepsi bitti. Son sayfa Full sözel 50 60 kelime anlamıyla ezberlemem lazım. 20 tane kaldı. Örnek vermek gerekirse; nchar sabit uzunlukta veri saklar. Coklu dil ve unicode desteği vardır. En fazla 4000 karakter tutar. Bunun gibi 20 adet. @Kargaşa ödev bu.

Bir yere kadar ezberle tekrar et sonra yavaş yavaş ilerlet sonra tekrar başa gel tam oturana kadar hep aynısını yap. Ben öyle ezberliyordum. Ne ödevi anlamadım ama anahtar kelimeleri ezberle.

Yeni konular

Geri
Yukarı