Nasıl polis özel harekat olunur?

OKODENRO

Hectopat
Daha fazla  
14 yaşındayım. Meslek lisesinde okuyorum. PÖH olmak istiyorum ama internetten biraz araştırdım, tam anlamadım. Üniversite bittikten sonra mı başvuru yapabileceğim yoksa ünivesiteyi polis üniversitesinde mi okuyacağım hiç bilmiyorum.

Direk PÖH alımı yok diyebiliyorum. PMYO dan düz polisler içinden, gerekli şartları karşılayan ( fiziksel, biyolojik, psikolojik, teknik) kişiler özel bazı sınavlardan geçerek aday oluyorlar. 3 veya 4 aylık bir süreç PÖH olma serüveni. Mesele ilk adım olan düz polis memuru olmakta. PMYO okumanızı tavsiye ederim, gerçekten bu alanda ilerlemek istiyorsanız. Fakat size tam tanımadığım için herhangi bir sağlık sorunu bile bu adımlara ulaşmakta engeldir. Bunu unutmayın, kendinizi yalnızca bir yönde yönlendirmeyin her zaman alternatifiniz olsun. Daha uzun bir yol var önünüzde.

Her şeyi bilmekle içine girmek arasında büyük farklar var kardeşim. Özel harekatçı olmak için önce polis olacaksın daha sonra özel harekat başkanlığı personel alımında ilgili birimlere yazı göndererek aday şartlarını belirtiyor ve oraya giderek başvuruyorsun.

Geri
Yukarı